Linh ART foto  |  VipShow  |  TechSvět  |  HobbyDeník  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  ByznysDeník  |  Pravda24  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny


Nalezeno 16 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Třicetjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (2.6.2023 21:40) reagovat
Dál nic. Pokud tě zajímá něco konkrétního, klidně se zeptej.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (gofry2) (2.6.2023 14:50) reagovat
No a?

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (2.6.2023 13:48) reagovat
Narážím přesně na to, že když si nechám třeba od souseda nahodit zeď na baráku, tak nejspíš oslovím souseda zedníka a ne souseda genderového specialistu, že. Čili to bude s velkou pravděpodobností dělat někdo, kdo má zedničinu jako standardní zdroj obživy.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (gofry2) (2.6.2023 13:32) reagovat
Dezolát: Pravdupovediac nerozumiem, na čo sa snažíš teraz poukázať. Ja si síce nechávam opravovať auto nárazovo, ale servis áut to má ako podnikateľskú činnosť a odvádza z toho dane. Rovnako opravár striech, počítačov atď. Netuším, čo s tým má barter.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (2.6.2023 10:28) reagovat
Většina barterových obchodů, ve kterých figuruji jako dodavatel nebo odběratel, jsou nárazové. Nebo jak často si necháváš například opravovat střechu, opravovat auto, počítač atd.? Pod takovouto výmluvou by se oficiálně nemuselo danit kde co. Jasně - kňučeli by absolventi novodobých VUMLů, protože pokrývač by jako protihodnotu nějakou analýzu komixu https://streit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=332911 asi nevzal, ale my, co umíme něco reálného...

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (gofry2) (2.6.2023 10:10) reagovat
Dezolát: V zákone je definované, čo sa daniť musí. To ostatné sa nemusí. Bežný nárazový barterový obchod do toho (zatiaľ) nespadá.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (1.6.2023 21:02) reagovat
gofry2: Být tebou, tak "osekávání státu" na Roumingu vůbec nezmiňuju. Je to tu samý neomarxista a ti z toho dostávají hysterické záchvaty. Co se týče sousedů: jak přesně je definováno, kdy se barterový obchod danit ještě nemusí a kdy už ano? Například nějakou vzdáleností mezi trvalými bydlišti účastníků barteru?

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (gofry2) (1.6.2023 19:24) reagovat
Dezolát: Každá spoločnosť si vždy vytvorí nejaké štruktúry, aby mohla fungovať. Či už je to šaman, bojovníci a zberači; alebo moderná štátna spoločnosť. Problém je, že dnes je štát rozožraný tam, kde absolútne nemá čo robiť a pri jeho vzniku sa ani nesnívalo, že by robil to, čo robí dnes. Tj. treba ho osekať asi tak na jednú tisícinu toho, čo robí dnes. A ten zvyšok reformovať. ### Susedia barterovým obchodom žiadnu legislatívu neporušujú.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (1.6.2023 7:15) reagovat
gofry2: Ty bys chtěl moloch zvaný stát zrušit úplně? Nebo z čeho přesně bys chtěl financovat jeho provoz když ne z daní? A pokud existuje nějaká legislativa ohledně daní, tak z hlediska té legislativy opravdu nevidím rozdíl v tom, zda ji porušují sousedi nebo nesousedi.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (sobolecRP (1.6.2023 2:23) reagovat
PÍČOVINA, KOŠ

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (gofry2) (1.6.2023 0:32) reagovat
Dezolát: Áno. Všetky vybrané dane sú použité nielen neefektívne, ale priam kontraproduktívne. ### A tá tvoja implikácie je dobrá pičovina. Keby boli peniaze ulúpené pomocou daní použité efektívne, tak by si rozdiel vo výmennom obchode medzi susedmi a nesusedmi videl? Veď to sú úplne nesúvisiace veci.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (brnonymova reinkarnace 7) (31.5.2023 23:37) reagovat
Dane nejsou ani tak kradez, jako spis loupez a vydirani. Kradez je bez vedomi pravoplatneho vlastnika. Loupez a vydirani je zneuziti sily vyci pravoplatmenu vlastnikovi.

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (31.5.2023 22:57) reagovat
kokotmut: Pokud považuješ za neefektivně utracené úplně všechny vybrané daně, tak máš pravdu. V opačném případě nevidím rozdíl mezi výměnným obchodem mezi sousedy a nesousedy. (A samozřejmě neřeším ten Burešovský nesmysl, že daňový podvod je krádež. Reálně je to samozřejmě jiný typ trestné činnosti než krádež.)

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (kokotmutRP (31.5.2023 22:46) reagovat
Dezolát: jak se krásně za těch pár století úplně otočil význam toho krade .. , podle mě je krádež neefektivní utrácení vybraných daní na píčoviny , a né výměnný obchod mezi sousedy ..

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (Dezolát) (31.5.2023 21:23) reagovat
A ty platby v naturáliích přiznáváte a zdaňujete, nebo "kradněte ako všeci"?

Obrázek 'zadna inflace' Obrázek 'zadna inflace' (brnonymova reinkarnace 7) (31.5.2023 19:55) reagovat
Vsak svivovice nejde stiskem par tlacitek vyrobit tolik, kolik si vlada usmysli. Proto vezlateneboslivovici neexistuje inflace.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...