MyMuži  |  Pravda24  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  VipShow  |  ČasProŽeny  |  Linh ART foto  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky


Nalezeno 13 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetdevět:
   


Odebírat

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 13:15) reagovat
(bohyn) Může se to dařit dlouho. Protože to bylo vidět o koroně, jak klesla spotřeba, když lidi byly doma a jak klesala spotřeba, když se lidi báli účtů za plyn. Tedy je vidět, že potenciál je obrovskej. Docela dobře to popisoval Ondra Michálek z ČNB a ČNB má dobře spočítanou (a díky válce i ověřenou) cenovou elasticitu energií. Navíc cena energií vůči příjmům je nižší, než byla před krizí v 2008, kdy Roman, jako tehdejší ředitel ČEZu bral prémie skoro 700 mega ročně v akciích.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (bohynRP (8.6.2023 12:59) reagovat
@Tuw A jak dlouho se, podle tebe, bude dařit úsporami kompenzovat stále rostoucí množství elektro spotřebičů?

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 12:37) reagovat
Nenaplnilo se z jejich řečí prakticky nic. Jakékoliv žvásty Drábové jsou téměř 100% zárukou pravého opaku. Viz třeba Fukušima, Záporoží nebo její predikce nekonečného růstu spotřeby, renesance již zemřelého jádra nebo fyzické nemožnosti dosáhnout nadpoloviční výroby z obnovitelných zdrojů. Jsou to tlučhubové a proruští šváby, zejména co se Zdebora a Hezoučkýho týče. Škoda, že Hezoučký nedostal kriminál, když ho tenkrát chytli v Temelíně a Zdebor by se měl věnovat svejm včelám a ne kecat do jádra.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 12:29) reagovat
Žárovky, zateplení a další úspory mají efekt, že spotřeba v EU přestala růst. Nás učili, že spotřeba bude růst neustále, a je potřeba stavět další a další elektrárny. Toho byla hlasitým zastáncem třeba Drábová, Hezoučký i Zdebor. Mnohokrát jsem jim to osobně rozporoval kolem roku 2009, když začínal solární boom, že jejich predikce o nekonečném růstu spotřeby nemusí být naplněné a zelená fungovat může, pokud jí nebude bráněno. Nakonec se ukazuje, že tito "odborníci" jsou jen fanatická lobby jádra.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (NasradRP (8.6.2023 12:16) reagovat
Hej tak treba ja :-) to led svetlo je proste vohovne a pouzivam je jeste. Ze jsem se naucil LEDky pouzivat neznamena ze mi to nevadi. Uspora energie je sice fajn, tim to konci. Do sklepa jsem taky nasral wolframky protoze LEDky ve vlhku umiraji jedna za druhou o svetle, ktere tvori ani nemluve, bile je neprijemne a zlute osvetli malo, natahnu si 5 usporek nebo 1 neekologickou? O ekologicnosti LED si taky myslim sve. Ja tomu nefandim, ty jo, o opaku se presvedcime ale to ani nechci B-)

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 12:02) reagovat
(Nasrad) Udržitelnost neni o udržení země ve stejnym stavu, ale o tom, aby lidi nedělali do nebe volající kraviny, které nejsou dlouhodobě udržitelné. Tedy pokud budeš každej den házet plastový brčko do koše, tak za pár stovek let budou všude plastový brčka. Stejně tak s olovnatym benzínem, freonama, DDT, žárovkama a dalšíma do nebe volajícíma prasárnama, které se již podařilo zakázat a nikdo si nestěžuje. nevim o nikom, kdo by dneska prahnul po žárovkách, každej si koupí LEDky a nikdo už nefňuká.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (NasradRP (8.6.2023 11:56) reagovat
Asi chapu jak to myslis,i tak tu ropu a penize beru stejne.O udrzitelnosti bychom se mohli bavit pokud by byla sance,ze tim "udrzime Zemi ve stejnem stavu",nebude se ochlazovat ani oteplovat,more zustanou kde jsou atd. to je IMO nesmysl, uz jen proto, ze mame sopky, zemni plyn co prdi do vzduchu nebo rovnou taky u zeme hori atd. Vsechno tohle EKO ma nerealny cil "zachovat stav" jenze Zeme zije.No tak se otepli a more stoupne, nebo se ochladi a posunem se na jih. Brcka do more bychom ale hazet fakt nemeli.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 11:25) reagovat
(Nasrad) Ne všechna ropa je organickýho původu. A organická ropa se tvořila miliony let. Představa, že vypálíš ložiska během 200 let a pak budeš čekat na obnovu 20000000 let není udržitelný způsob nakládání se zdroji. Když vydělávám 100k měsíčně, tak si sice teoreticky můžu vzít půjčku 10 miliard a během měsíce je utratit, ale pravděpodobně si tu půjčku nemůžu finančně dovolit. Nevim proč u peněz to lidi chápou a u ropy ne.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (JMRP (8.6.2023 11:16) reagovat
Už to tí Rusi fakt preháňajú!

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (NasradRP (8.6.2023 11:15) reagovat
a ropa je z ceho? ze se tam ty sracky rozlozily pred miliony let nebo kdy, tak se ted proste vraci o trochu pozdeji ;-)

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 11:11) reagovat
(Nasrad) ne, protože pneumatika je ropný produkt. Přírodní kaučuk se nevyužívá, ale používá se syntetický kaučuk z ropných produktů. Tedy pneumatika není uhlíkově neutrální. Zatímco strom má přibližně 50 % své hmoty ve formě uhlíku z atmosféry a 49 % je kyslík a vodík z vody. Pouze 1 % je ze země ve formě fosforu, draslíku, dusíku a dalších látek. Tedy spálením dřeva získáš přibližně 1 % popela a právě ten popel je to, co si ze země získal a měl by si dřevní popel zase použít na hnojení.

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (NasradRP (8.6.2023 11:04) reagovat
takhle to jde vztahnout snad i na spalenou pneumatiku ne? taky je vytvorena z materialu ze Zeme i zeme >-O

GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' GIF 'bez emisní povolenky - Kanada' (Tuw) (8.6.2023 11:00) reagovat
Na co bys chtěl emisní povolenku? Hoření stromu je uhlíkově neutrální. Strom neroste ze země, ale ze vzduchu. Tedy vypouští do atmosféry to, co předtím z atmosféry odsál.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...