HobbyDeník  |  TechSvět  |  ČasProBydlení  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  Pravda24  |  VipShow  |  ČasProŽeny

Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátjedna:
   

Strana 1/2. 1 2 následující

Odebírat

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (dežolát) (23.2.2024 7:40) reagovat
jsem ubulená nuzácka kunda a opět zasahuji...

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:44) reagovat
Čili přesně v tomhle je to zcela zjevné podsouvání toho, že to tvoje "RuZZáci" znamenalo "etnickí Rusi" i v minulosti.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:44) reagovat
Jenže ve 12:36 jsi napsal toto: "A zase tu klameš a prekrúcaš - tváriš sa, že podstatou sporu je existencia akýchsi "nadnárodných" sovietov (čo je blbosť - prím tam hrali vždy etnickí Rusi)". Neboli zcela jednoznačně tvrdíš, že ta "bolševická kremeľská verchuška" byli ve skutečnosti jenom "etnickí Rusi". A pokud tam čistě náhodou byl nějaký "sovětský nerus", tak tam byl jenom do počtu a žádný vliv neměl.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:43) reagovat
Ve 2:03 jsi za "RuZZáky" označil i účastníky invaze v roce 1968. Což byla zase ještě úplně jiná skupina lidí z jiné skupiny států. Čili v používání toho pojmu nejsi nijak konzistentní a používáš to jako nálepku tak, jak tě zrovna napadne. Když jsem tě na to upozornil, tak jsi např. v 16:23 jsi pro změnu tvrdil, že "RuZZáci" by mělo "retrospektivne" znamenat "bolševickú kremeľskú verchušku".

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:23) reagovat
Když jsem si v 11:52 dovolil zmínit FAKT, že politbyro Sovětského svazu tvořili Sověti, tak jsi to de facto popřel plácnutím nesmyslu "Sovieti, to je národnosť? :-D RuZZáci sú kremeľskí hajzli, v minulosti komunisti, dnes rašisti na čele s Putlerom." Přitom to zkrátka Sověti byli. Rozhodně to nebyla ta samá skupina lidí jako ti tvoji "dnes rašisti na čele s Putlerom". Čili z celého toho tvého kličkování je zcela evidentní snaha dávat rovnítko mezi Občany sovětského svazu a Rusy.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:22) reagovat
Kuusko Kotta: Ne - neobhajuju nějaké svinstvo tím samým typem svinstva. Tvrdím, že nelze omlouvat jedno svinstvo poukazováním na jiný typ svinstva. Protože takto by bylo možné obhájit prakticky jakkoli zkreslený výklad minulosti. Například bychom mohli kompletně vylhat německou historii proto, že rozpoutali 2. světovou válku. Toto je smysl toho mého příspěvku. To, že ho zcela zjevně účelově vykládáš jinak, abys sis sám před sebou zdůvodnil to tvoje dávení primitivních sprostých zvratků, není moje vina.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 17:05) reagovat
Dezolat @16:56 - lol, takže ty nikoho neobhajuješ tým whataboutismom, čo? Nedaj sa vysmiať, aký iný zmysel by potom malo, že to vôbec spomínaš? Len tak ti napadlo, tak si to tresol úplne od veci a bez súvisu? :-D A o akom "lhaní o minulosti" to melieš?! Neuviedol si mi žiadnu konkrétnu lož, ktorej som sa tu dopustil, tak čo trepeš za pičoviny? Zato ja som teba usvedčil z viacerých lží a omylov, a ty tu stále chceš moralizovať o klamstvách? To sa absolútne nehanbíš??

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 17:00) reagovat
A když už jsme u toho poučování: Už jsi někdy slyšel o tom, že sprostý primitivismus nevypovídá o adresátovi, ale o autorovi?

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 16:59) reagovat
Tvoje lež je v tom, že bolševická věrchuška v sovětském svazu nebyli Rusové. Což má evokovat to tvoje označení "RuZZáci". Ve skutečnosti to byla směska různých státních příslušníků a různých etnik. Rusů sice bylo početně nejvíc, ale to proto, že Rusů je zkrátka celkově víc. Když se podíváš na EUropské politbyro, tak nejvíc papalášů je německých. Budeš tedy podle tvojí "logiky" tvrdit, že EU vládnou "NěmZZi"?

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 16:58) reagovat
Dezolát @15:53 - k tomu rozšíreniu pojmu som sa už vyjadril - nie je to lož, lebo použiť hanlivý výraz nemôže byť samo o sebe lžou, aj keby ten hanlivý výraz vznikol až oveľa neskôr. "Udělat z" RuZZáků jediné původce zla... " - strawman fallacy, ty kokot. A áno, v tomto konflikte sú Ukrajinci tí nevinní a RuZZáci tí zlí. Ďalej tam máš whataboutism, už som to spomenul - čiže zlodeja obhajuješ štýlom " no a čo, aj tamten kradol, aj henten..." - čo nič nemení na vine toho zlodeja.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 16:56) reagovat
Tvrzení, že "jiné země páchají vojenské agrese", je fakt. A použil jsem ho v souvislosti tím, že agresemi nelze omlouvat lhaní o minulosti. Whataboutismus by to byl v případě, že bych tím omlouval něčí vojenskou agresi. Což jsem neučinil. Naopak jsem ruskou agresi jasně odsoudil slovy "v současností páchá odporná svinstva". Neboli lžeš ty a ne já.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 16:54) reagovat
Kuusko Kotta: "Usvědčil" jsi mě maximálně tak z nepodstatných drobností typu vyhledávání na Gůglu nebo opomenutí popravy Slánského. Gůglit umím tak nějak normálně. Holt se mi stalo to, že jsem přehlédl, že mi Gůgl automatiky podstrčil výsledky vyhledávání RuSáci místo RuZZáci. Takže to, co ty vydáváš za "důkaz" lhaní, podlosti a dalších výronů tvého sprostého primitivismu, je ve skutečnosti důkazem pouhé nepozornosti. Viz zde: https://1iq.cz/i/Wkh5A/rxu6A.jpg

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 16:37) reagovat
Dezolát: ešte jedna vec - najprv som si myslel, že nevieš googliť, keď ti údajne nič nevyhodilo na keyword "RuZZáci", ale pozrel som si viaceré tvoje diskusie tu na roumenovi a jedného usera si nedávno poučoval o site-specific vyhľadávaní, takže googliť vieš dobre. To znamená, že si úmyselne klamal, že Google nič nenašiel. Takže si skôr podlý hajzel, ktorý lož úmyselne a účelovo využíva ako bežný postup - a ty tu ideš moralizovať o klamaní ako o sovietskej metóde?! Že ti hanba nedá cez hubu, ty kokot!

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 16:29) reagovat
Dezolát: usvedčil som ťa z klamstiev a omylov, z prekrúcania a odvracania pozornosti (najnovšie to tvoje "i jiné země páchají vojenské agrese" - to je logický klam zvaný "whataboutism"), ty si nevyvrátil žiadne moje faktické tvrdenie, ale znovu ma obviňuješ z klamania? Už som sa ti chcel ospravedlniť za to, že som ti nadával, ale hovno - zaslúžil si si. Si tupý kokot a k tomu podlý hajzel. Strácam tu s tebou čas.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 16:23) reagovat
Dezolát: Nemám už čas, aby som reagoval na všetky tvoje hlúpe kydy, ale na toto ešte musím: takže podľa teba je nazvať Rusov "RuZZákmi" nejaká lož? Alebo keď sa ten výraz použije retrospektivne na bolševickú kremeľskú verchušku, tak je to lož? A v čom, kurvafix?! Alebo v čom som teda klamal? Ty tu klameš v kuse, napríklad si nedal jediné meno Žida v top pozícii v ZSSR po Stalinovi okrem Kaganoviča, ale predtým si tvrdil, že nebol "posledný Žid", ale "posledný Stalinov", čo je lož.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:55) reagovat
Protože lhaní o minulosti je taky "sovětská" metoda. Co se týče soudruha Pávka, tak to posuzuju podle toho, že minulému režimu věrně sloužil až do jeho samotného konce. A těsně před jeho koncem se dokonce rozhodl zvýšit si kvalifikaci z řadové gumy na rozvědčíka místní pobočky sovětské GRU. Na to není třeba být rozvědčíkem ani vědmou.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:53) reagovat
Kuusko Kotta: OK - souhlasím s tím, že nejsi jediný, kdo používá to "rozšíření pojmu" alias lež i do minulosti. Je to dětinsky průhledná snaha udělat z Ukrajinců neviňátka a "RuZZáků" jediné původce všeho zla na zeměkouli. Což je samozřejmě nesmysl. Nějaké vojenské agrese v minulosti páchala většina zemí. A i v současnosti páchají vojenské agrese i jiné země než Rusko. Můj názor je, že to, že někdo v současností páchá odporná svinstva, není důvodem k účelovým změnám výkladu historie.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 15:38) reagovat
Dezolát @15:27 - nie "nejaké odkazy", ale veľmi veľa odkazov. :-P A netvrdil som, že sa to používalo pre politbyro už za socializmu, ten výraz vznikol až po invázii 24.2.2022 v reakcii na známe "Z" na RuZZáckej vojenskej technike. A potom sa obsah pojmu rozšíril a v tomto kontexte sa to retroaktívne začalo používať aj pri iných historických udalostiach, v ktorých Rusko zohralo negatívnu úlohu. A toho prezidenta posudzuješ podľa čoho, podľa svojho vlastného charakteru? Alebo máš krištáľovú guľu?

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:34) reagovat
K "převlečení uniformy" a k pokračování v kolaboraci s jiným válečným agresorem byl v podstatě donucen okolnostmi. Čili nebylo to o tom, že by se v něm hnulo svědomí a rozhodl kolaboraci ukončit.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:32) reagovat
Takže je to jen otázka toho, zda člověk považuje za špatné už jen to samotné svobodné rozhodnutí dobrovolně a vědomě sloužit zločinnému režimu. Součástí práce vojenského rozvědčíka bylo například fízlování emigrantů v zahraničí. Čili to byla taková obdoba StBáků. Například Bureš je kritizován za to, že byl jako zaměstnanec PZO pod dozorem ekonomické rozvědky spadající pod StB. Pávek - nebýt sametu - by byl přímo zaměstnanec vojenské obdoby StB. Tedy on by byl ten, kdo by profesně "dozoroval".

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:28) reagovat
Ten rozdíl rozdíl mezi "odčiněním" a "neodčiněním" je jen v úhlu pohledu na to, zda se ti líbí ten, s kým ten převlékač kabátů a uniforem kolaboruje. Co se týče "podílení se na zločinech zločinného systému" - já si myslím, že existuje spousta členů NSDAP, KSSS, KSČ apod, kteří osobně nespáchali žádný zločin. Třeba proto, že měli to štěstí, že nedostali žádný rozkaz k jeho spáchání.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 15:27) reagovat
Jo - máš pravdu - takto lze pro ten výraz "RuZZáci" nějaké odkazy skutečně najít. Řekl bych ale, že převážná většina těch odkazů se týká války na Ukrajině. Že by se to "lidově" používalo jako výraz pro politbyto Sovětského svazu, se mi tedy nezdá. A když se podívám na chování našeho soudruha prezidenčíka, tak je to typická bezpáteřní krysa schopná a ochotná kolaborovat s kýmkoli.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 15:20) reagovat
Dezolát @14:41 - no samozrejme, že išlo o vnútrostranícke mocenské boje. Ale keď prišlo na to, koho obetovať, tak antisemitizmus zohral rolu. A mýliš sa - k tomu vyvražďovaniu neruských členov verchušky naozaj došlo. Aj keď výnimky ako Kaganovič to prežili (jeho brat neprežil). A neskôr sa našlo na vedúcich postoch ešte pár Ukrajincov, napríklad šéf KGB Fedorčuk. Ale to sú fakt len ojedinelé výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Ruský rasizmus a šovinizmus v Kremli naozaj hral veľkú rolu. A hrá dodnes.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 15:10) reagovat
Rovnako aj pre vášho prezidenta je síce hanbou, že bol kedysi v KSČ. Ale keď sa pozrieme na jeho celkové pôsobenie a správanie, platí o ňom niečo podobné, ako o Johnovi Rabeovi. Na zločinoch režimu sa nepodieľal, neurobil nič, čo by z neho spravilo gaunera, a aj keď nezachránil množstvo životov ako Rabe, vo všeobecnosti je to slušný človek a svoje členstvo v KSČ si už odčinil. Porovnávať ho s vrahom Putlerom -to môže iba podlý hajzel, ktorý musí očierniť slušného, aby sa necítil tak zle za to, že je hajzel

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 15:00) reagovat
Dezolát @14:46 ach, vážne? A tebe prekáža čo z toho - že je Žid, že bol v KSČ, alebo že ho školili za rozviedčika? Také školenie od tajnej služby by som aj ja bral, vždy sa zíde, keď poznáš postupy nepriateľa... A k tomu členstvu v KSČ - poznáš meno John Rabe? Člen hitlerovej NSDAP, nazi diplomat v Číne. Počas masakru v Nankingu pomohol zachrániť desaťtisíce čínskych civilov. Možno státisíce. Čo ďaleko odčinilo a prevážilo hanbu, že bol v NSDAP - hlavne, keď sa na žiadnom zločine nacizmu nepodieľal.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 14:54) reagovat
Dezolát @14:32, 14:33 - [odkaz] Nemáš za čo. A nauč sa používať Google, je to dnes už súčasť gramotnosti. Takže "RuZZáci" sa na nete vyskytujú bežne. :-D Quod erat demonstrandum. A definujtě mi, čo rozumětě pod takovým slovom "definícia", Kefalín! Lebo hovorový výraz naozaj nie je definícia - každý to vie, iba dezoláti nie. :-P

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:46) reagovat
V hledání "souvislostí" jsi opravdu mistr. Když jsi tu tak vehementně popíral podobnost mezi EU a SSSR - víš o tom, že náš soudruh prezidentčík Pávek je Žid? A že byl za komunistického režimu v KSČ? A že se školil na agenta místní pobočky sovětské GRU? A že se jím nestal jenom díky té náhodě, že sametový puč přišel dřív než jeho nástup do služby? Zkrátka i my máme na hradě takového svého Putina... ;-)

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:41) reagovat
OK - tuto výtku o Slánském beru. I u nás jedna frakce komunistů pověsila komunistu z jiné frakce. A asi u toho padalo kromě jiného i označení Žid. Ovšem důvodem jeho popravy nebyl rasismus ale vnitrostranické půtky. Kdyby byl důvodem rasismus, tak by byli například v Sovětském svazu byli vyvražděni všichni "nerusové" minimálně na vyšších postech. A k tomu snad nedošlo, ne? Toto je zkrátka ta podstata toho, co se ti snažím celou dobu marně vysvětlit.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 14:38) reagovat
Dezolát: @13:49 - ja nemiešam štátnu príslušnosť a etnicitu, naopak, poukazujem na to, ako sa skrytý či otvorený rasizmus, antisemitizmus, šovinizmus a nacionalizmus podpísal aj na mocenských bojoch a čistkách v socializme. A všetko toto plus anatómia moci v ZSSR a dnešnom Putlerovom RuZZku má obrovský vplyv na to, čo sa deje na Ukrajine. Takže nie ja sa snažím spojiť konflikt na UA s dianím za komunistického režimu, tá súvislosť tam objektívne je! Vieš ty vôbec, že Putler bol za ZSSR dôstojník KGB? :o)

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:33) reagovat
Podmínkou ale je, aby to byl výraz existující, jehož význam všichni akceptují. Ten tvůj "RuZZák" ale není ani ten "hovorový výraz".

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:32) reagovat
Kuusko Kotta? Schválně si zkus to tvoje "RuZZák" dát do Gůglu. Mně Gůl nenašel ani jeden odkaz. Kdyby to byl skutečně "hovorový výraz" a ne tvůj vlastní výmysl, tak by ho lidé běžně používali, nemyslíš? A určitě by se na internetu běžně vyskytoval. Takže je úplně jedno, jestli se ten tvůj výraz nazve "hovorový výraz" nebo "definice". Protože pokud o tom nevíš, tak i "hovorový výraz" je v podstatě forma definice.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 14:29) reagovat
Dezolát @13:47 oooo, tak teraz si sa pustil fakt na tenký ľad! Už som ti dal radu, že sa nemáš púšťať do tém, o ktorých vieš úplné hovno - a ty teraz tým hovnom úplne kloktáš! U nás sa "iba zatvárali", áno? O R. Slánskom si už počul? Top komunista, Žid. Obesili ho iní top komančovia - a ber jed na to, že podprahový antisemitizmus v tom hral podstatnú rolu. Vieš hovno a aj tak sa opovažuješ poučovať, ale čo sa dá čakať od hlupáka. A nože, daj meno nejakého Žida z verchušky po Stalinovi - okrem Kaganoviča!

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 14:21) reagovat
Dezolát @13:46 Aha, takže ty máš argument proti tomu, čo som mal ja na mysli? Lol. Si fakt totálne hlúpy. Okrem toho ti opakujem, že "RuZZák" nie je definícia, ale hovorový výraz, po druhé som ho nevymyslel, takže zase trepeš hlúposti. Etnickí Rusi hrali v kremeľskej verchuške vždy prím, to je fakt, to nevyvrátiš - tak si si zmyslel, že vieš, čo som si myslel a čo nie a ideš proti tomu "argumentovať"? :-D Takže ja "svojim vymysleným definíciám" nerozumiem, ale ty áno? Odrazu, lebo doteraz si nerozumel? :-D

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:17) reagovat
Zjevně jsi nepochopil, hysterický sprostý primitive, že to byl rýpanec do toho tvého blábolení o "pokrytectve". Tys mi jako první začal vyčítat tu debilitu, že se snažím zamaskovat něco na současném dění rozebíráním něčeho, co se současností nesouvisí. Přitom s tou nesouvisející záležitostí - s tou tvojí debilitou o "RuZZácích" za minulého režimu - jsi přišel ty sám. A teď tady tvými slovy "fňukáš", že jsem si "dovolil" reagovat na tebou nadhozené téma. :-D

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 14:10) reagovat
Dezolát: k tvojmu komentáru z 13:09: už ma unavuje to tvoje prekrúcanie. Takže ja odvraciam pozornosť od diania na UA tým, že sa bavím aj o minulosti - a o pár riadkov nižšie sa sám pýtaš (rečníckou otázkou!) v tej istej súvislosti, či sa nesmie diskutovať o ničom inom, keď je vojna na Ukrajine...? Si úplný podlý bezcharakterný kokot, fakt. Navyše ja neuhýbam v debate od podstaty, ako ty, nesnažím sa nič zakrývať, to tu robíš len ty. A teraz ma obviníš z toho, čo robíš sám? Si odporný kokot, sorry jako.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 14:06) reagovat
Takže ty se tady pokoušíš popírat podobnost mezi EU a SSSR pomocí argumentů, které nefungují, ale tupý jsem já. A že jsem tak smělý: čemu přesně slouží lži EUropské propagandy? K čemu přesně slouží cenzura režimu nepohodlných názorů"? K čemu přesně slouží znovuzavedení trestů za "ideozločiny"? To jako že když dva dělají totéž, tak to není totéž? Já samozřejmě uznávám, že tvrdost současného režimu nedosahuje tvrdosti režimu současného. Zatím. Ale k tvrdosti poslední dekády režimu minulého už moc nechybí.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:58) reagovat
Dezolát: čo sa týka EÚ a oficiálnej rétoriky, tak si objavil teplú vodu. Samozrejme, že aj tam je veľa kecov mimo reality - ale zas a znovu iba prekrúcaš podstatu. Lebo podstata veci je, že iba tupý dezolát môže dávať na jednu úroveň EÚ a soc. internacionalizmus. Rozdielov je tam hafo, ty sa zase snažíš len zakryť to poukázaním na jeden detail. A znovu chybne, lebo v socializme oficiálna rétorika slúžila na zakrytie despotickej podstaty režimu, v EÚ to tak rozhodne nie je.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:57) reagovat
A to, že se Němci nechovají povýšeně, je taky dobrý fór. To by mě zajímalo, proč většina lidí, kteří neumějí německy, zná význam slova "untermensch", ale jeho ruskou alternativu by z "neruštinářů" dal z hlavy asi málokdo.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:52) reagovat
A to tvoje nekonečné blábolení o něčem, k čemu jsem se vůbec nevyjadřoval, ani nestojí za komentář. Tyhle pokusy mi něco podsouvat na mě zkrátka nefungují stejně jako nefunguje to tvoje dětinské žvatlání o "fňukání" a spol. Většina lidí z takovéhoto žvatlání totiž vyrostla nejpozději v 5. třídě základní školy.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:49) reagovat
Dezolát: inak je trápne a smiešne argumentovať sci-fi seriálom. Navyše ten citovaný výrok mieril podľa všetkého na to, že Nemci sú nudní a bez zmyslu pre humor, a nie na ich (údajne) drzé a povýšenecké správanie. You've just failed in failing. Dvojitý fail... Keby ti tak dobre išiel dvojitý Rittberger, môžeš sa dať aspoň na krasokorčuľovanie, lebo argumentovať nevieš. :-D

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:49) reagovat
A toto vnitrostranické soupeření nesouviselo ani se státní příslušností, ani s etnicitou. Ono totiž ani u těch Židů není Žid jako Žid. Židé se dělí na různé podskupiny jako chazaři, chasidi, ortodoxní atd. atd. Takže to moje poukázání na fakt, že mícháš státní příslušnost a etnicitu, je podle tebe "odkláňaš pozornosť a podsúvaš strawmanov"? Ty piš něco "debilnej logike" ty komiku. Prostě se jen dětinsky průhledně snažíš současný rusko-ukrajinský konflikt nějak spojit s děním během komunistického režimu.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:47) reagovat
Co se týče toho "posledný Stalinov Žid", tak to samozřejmě nebylo "bezdôvodne". Jen ten důvod nebylo v tom "Žid", ale "Stalinov". Pokud o tom nevíš ty "znalče historie", tak ve vedení všech komunistických stran včetně té sovětské byly různé frakce komunistů. A tyto frakce mezi sebou neustále soupeřily o moc. U nás se "jenom" zavírali do kriminálů a pod., ale v Sovětském svazu se navzájem rovnou i vyvražďovali.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:46) reagovat
Kuusko Kotta: To, že v Rusku žije množství etnik, není argument proti "etnickí Rusi tam hrali vždy prím". To je argument proti původnímu tvému narativu "kremeľskú verchušku som myslel tými RuZZákmi". Tyhle dětinsky průhledné pokusy změnit definici toho, co je ten tvůj výmysl "RuZZák", kterému "každý rozumie", na mě vážně nefungují. To jen dokazuje, že těm tvým vlastní vymyšleným "definicím" nerozumíš ani ty sám.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:39) reagovat
Dezolát: a zase sa chytíš jedného detailu, aby si mohol zakryť celkový obraz - to je to tvoje odvracanie pozornosti. Všimol si si, že rovnakú nadradenosť prejavujú Rusi nielen na dovolenke, ale celkovo, v politickej rétorike, médiách, atď.? To nie je len o pár kreténoch na dovolenke, to je prevládajúca mentalita, masívne podporovaná politikmi, školstvom, filmami, štátnymi médiami, atď! Česť výnimkám, samozrejme, ale tie sú už dlhšiu dobu vytlačené do disentu. Takže táto generalizácia je úplne oprávnená.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:30) reagovat
Dezolát: ale iste, že sa môže diskutovať o všetkom možnom, zase tu len predvádzaš strawmana, alebo sa hráš na obeť. Ide o to, že ty sa chytáš podružných detailov a tváriš sa, že to je podstata debaty, v tom je to tvoje odvracanie pozornosti. Je to druh logického klamu. A nálepkuj si kľudne koľko chceš, môžeš aj ako malé decko fňukať, že "to oni začali!". Ale keď potom ideš niekomu vyčítať, že nálepkuje, vyzeráš ako pokrytecký čurák, keďže robíš to isté. A tiež tým chceš zakryť svoju neschopnosť argumentovať

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:22) reagovat
Dezolát: Rôznych etník žije v Rusku množstvo, áno - a to má byť argument proti tomu, že etnickí Rusi tam hrali vždy prím?? ROFL! :-D S logikou sa asi veľmi nekamarátiš, čo? A dobre, že si spomenul tých Židov v ÚV KSSZ! Hovorí ti niečo meno Lazar Kaganovič? Volali ho "posledný Stalinov Žid", a nie bezdôvodne! Všetkých ostatných Židov z vedenia totiž dovtedy stihli vykynožiť. Takže aj tento tvoj argument je úplne mimo, nabudúce sa skús dovzdelať, kým sa pustíš do témy, o ktorej vieš hovno.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:15) reagovat
Dezolát a zase len odkláňaš pozornosť a podsúvaš strawmanov... ja popieram, že obyvatelia Ruska sú Rusi, alebo čo? K tým "Belgičanom" - pozrime sa na to z druhej strany: podľa tvojej debilnej logiky by som nemohol hovoriť obyvateľom ČR "Česi", lebo u vás žijú aj Moraváci, Slezania, Slováci, Rómovia, atď. Ale keďže v ČR tvoria majoritu Česi, tak je PRIJATEĽNÉ ZOVŠEOBECNENIE použiť demonym "Česi", alebo nie? :-D Tak isto sa obyvateľom EÚ hovorí Európania a nie Belgičania, hoci nie všetci Európania žijú v EÚ

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:13) reagovat
Pirátstvo dnes zjevně nemá odpolední vyučování, takže psaní debilit pod mým nickem holt začalo dřív.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:09) reagovat
Fake Dezolát: Uvědom si, že za komunistů jsem rád donášel na sousedy protože jsem bolševická kurva.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:09) reagovat
Mimochodem to tvoje nekonečné blábolení o době dávno minulé není "snahou odvrátiť pozornosť" od současného dění na Ukrajině? Já jen žes mi vyčítal jakousi "snahu odvrátiť pozornosť" a současně jsi mě obviňoval z "pokrytectva" ;-)

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:04) reagovat
A ta námitka, že EU je jiná než její sovětský předobraz proto, že "oficiálna rétorika za komančov nebola realitou", je taky výtečný fór. Jako kdyby dnes oficiálna rétorika realitou bola".

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 13:01) reagovat
To, že se někdo cítí nadřazený a chová se na dovolené jako kokot, je nějaké ruské specifikum? Byl jsi někdy na dovolené třeba s Němci? Viděl jsi například britský seriál Červený trpaslík? Tam zaznělo: "Smrt? Je to jako být na dovolené s partou Němců". Ve skutečnosti takovýto typ lidí samozřejmě najdeš v každém národě. Jenže generalizace jsou jako pseudoargument velice oblíbené.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 13:00) reagovat
Takže to ty ohýbaš históriu, súdruh Dezolát! Zase sa hráš na hlúpeho a tváriš sa, že oficiálna rétorika za komančov bola realitou. Úplne na smiech. Si úbohý pohrobok Husáka a Jakeša. A prirovnávať EÚ k socialistickej internacionále, to môže naozaj iba dezolát s poslednou funkčnou mozgovou bunkou. A ďalšia tvoja lož, alebo skôr prejav debility, je nazývať hovorové výrazy (ktoré som aj tak nevymyslel ja, navzdory tvojim kecom) "definíciami". A väčšina im naozaj rozumie, okrem dezolátov. B-)

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 12:52) reagovat
To tvoje lhaní o tom, že se snažím od něčeho odvracet pozornost, je taky neuvěřitelně dětinský výmysl. To, že na Ukrajině probíhá válka, znamená, že se nesmí diskutovat o ničem jiném? Třeba o těch pitomostech, které píšeš? A notorickým nálepkovačům samozřejmě stejnou mincí oplácím. Parodování je běžnou metodou, jak poukázat na debilitu něčího chování. A opakujem: opakuj si co chceš a plácej si debility o posrávání se tak, jak uznáš za vhodné. K posrání jsou ty tvoje výrony leda tak od smíchu.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 12:51) reagovat
Kuusko Kotta: Jaké "isté skupiny"? V prvním případě jde o obyvatele Sovětského svazu a ve druhém případě o obyvatele Ruska. Co přesně na tom má být "istého"? To je jako kdybys po vzniku EU začal říkat obyvatelům ze všech zemí EU "Belgičani". To, že "prím tam hrali vždy etnickí Rusi", je taky nesmysl. Různých etnik žije v Rusku velké množství. Známým faktem je například to, že velkou část ÚV KSSS tvořili etničtí Židé. Zkrátka plácáš páté přes deváté.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 12:50) reagovat
Dezolát: skoro som sa zadusil od rehotu... :-D To si myslel vážne s tým "internacionálnym socializmom"? Aj idiot z pomocnej školy chápal už vtedy, že sú to prázdne kecy a realita je úplne inde. Opakujem - ten ruský nacionalizmus a nadradenosť bolo cítiť všade, aj u nás, stačilo stretnúť nejakú 'baryšňu' z rodiny dôstojníka Červenej armády. A po pár slovách bolo jasné, že nás majú za otrokov. A tak sa správajú aj dnešní turisti z Ruska, stačilo sa mrknúť do Tatier cez sezónu.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 12:42) reagovat
Dezolát: no ty mi môžeš niečo hovoriť o nálepkovaní! Lol. :-D Lebo ty to vôbec nerobíš, že? Vôbec nikdy nedávaš oponentom nálepky? Ty pokrytec tupý. :-D A opakujem: kremľoboti a dezoláti sú putlerovi kolaboranti, väčšinou majú mentálne, názorovo či politicky blízko ku fašistom alebo (krypto)boľševikom a mafiánom s boľševickou mentalitou typu Bureš alebo Fico. Takže žiadna nálepka, ale fakt. Môžeš sa hoci aj posrať.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Kuusko KottaRP (22.2.2024 12:36) reagovat
Dezolát: nevymyslel som si žiadne označenie, sú to zrozumiteľné výrazy, označujúce isté skupiny. A zase tu klameš a prekrúcaš - tváriš sa, že podstatou sporu je existencia akýchsi "nadnárodných" sovietov (čo je blbosť - prím tam hrali vždy etnickí Rusi), ale v skutočnosti ide o to, že sa len snažíš odvrátiť pozornosť od konania ruského vedenia, teda RuZZákov, ktorí spôsobili krvavú vojnu na Ukrajine. A beriem späť, že každý tomu rozumie - napr. úplne tupé hovadá ako ty nerozumejú vôbec ničomu.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 12:29) reagovat
A to, co bylo podle tebe "silno cítiť už za Brežneva" atd., je taky totálně mimo. Komunistický režim v celém východním bloku byl typický internacionální socialismus se snahou "zlikvidovat hranice" a vytvořit jeden velký "superstát". Byt to takový předobraz dnešní EU. Internacionála hrála z médii v jednom kuse. Zkrátka to, jak se snažíš ohýbat historii a vymýšlet si vlastní "definice" něčeho, čemu podle tebe "každý rozumie", je dětinsky průhledné. Sorry jako.

Obrázek 'pro obdivovatele ruska' Obrázek 'pro obdivovatele ruska' (Dezοlát) (22.2.2024 12:23) reagovat
A to tvoje dnes tak populární lhaní o tom, že "dezoláti jsou komunisti a boľševickí kolaboranti mimo RuZZka", je jak vystřižené z komunistického Rudého práva. Komunisti totiž lhali přesně stejně jako ty. Lidi s "nesprávnými" názory taky označovali za kolaboranty s tehdejším nepřítelem. Dávali nám nálepky jako "imperialističtí zaprodanci" apod.

Strana 1/2. 1 2 následující


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...