ČasProŽeny  |  MyMuži  |  VipShow  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník


Nalezeno 28 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátjedna:
   


Odebírat

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (Semenovnose) (23.4.2024 12:14) reagovat
Tvl hezky pocteni tady hosi. Ja jako stavar bych k tomu rekl asi jen to, ze ten kdo se nehodla ridit normama si zaslouzi chcipnout v dusledku jejich nedodrzeni. Jinak bych mel otazku. Proc se kurva tak slozite ty normy vubec vymysleji a zavadeji, kdyz je nemusis dodrzovat? Dokazu si predstavit, ze treba v medicine to muze mit docela zajimavej efekt. Co ty na to tuw?

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (22.4.2024 7:51) reagovat
tuw: a ten muj odkaz s judikaturama hodlas ignorovat protoze se ti nehodi do kramu, co? Jen jeste zkopiruju posledni odstavec z toho odkazu: "Takže až Vám zase někdo bude blábolit, jak se normy nemusejí dodržovat, protože nejsou závazné, tak hned víte, co si o něm máte myslet ..."

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (blmblmblm+jiz+byl+2.74234161x+nevakcinovan+Roumenem) (19.4.2024 10:17) reagovat
miko je kokot a totalne vypatlany NPC dement, ktery nechape ani podminovaci zpusob nebo budouci cas. Jeho mysleni neni kompatibilni s nikym, kdo ma IQ pres padesat.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (mikoRP (19.4.2024 10:04) reagovat
samozrejme, plus bezpecnost. no nic, evidentne se neshodnem, nase mysleni neni kompatibilni, bych to definoval.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (mikoRP (19.4.2024 10:03) reagovat
no, kdyz to cele chapes ciste jenom takto, tak pokud zakon nepredepisuje, ze musis pouzit nekde sroby M4 se zapuntou hlavou, muzes klidne pouzit jiny, nenormalizovany rozmer/zavit ... ano muzes. ale ... proste budes za kokota. ty normy neni o nejake buzeraci, ale o tom, aby se nevymyslelo uz vymyslene. proto se normalizuji materialy, soucastky, nastroje, postupy, aby s mel jistotu, ze kdyz pouzijes to a to a takovym zpusobem, tak to bude fungovat. a nemusis vsechno resit sam, na vlastni naklady.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (tuw) (19.4.2024 9:25) reagovat
(miko) Ale meleš o věci, kterou zákon výslovně zmiňuje a to § 28 (3) 268/2009 Sb., kde výslovně uvádí "Potřebné rozměry pro zřizování výtahů a minimální pravidla pro instalaci výtahů v budovách nebo stavbách jsou stanoveny normovými hodnotami." ... tedy pokud zákon výslovně uvádí normu jako závaznou, tak se podle ní řídit musíš. U výtahu nejde o všechny normy, ale jen o bezpečnost. Jinak připomínám, že tenhle zákon je již zrušenej a nevim, jestli tohle bylo nahrazeno v novém zákoně dohledávat to nechci.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (mikoRP (19.4.2024 8:40) reagovat
uvedu jenom jeden priklad: stavis barak s vytahem. ten vytah klidne muzes vytahovat 100 let starym konopnym zprachnivelym lanem - ano, jde to. ale pokud chces zkolaudovatelny vytah, ktery je navic je mozne pouzit pro evakuaci v pripade pozaru, tak musis splnit normu ČSN EN 81-72. jinak te s tim tvym "vytahem" poslou nekam a barak nebude zkolaudovan, zakaznik si ho neprevezme a ... nezaplati ti.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (19.4.2024 8:25) reagovat
tyvole, tuw, prvni odkaz na googlu! s celym rozborem a veskerym znenim: [odkaz]

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (19.4.2024 8:24) reagovat
Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 30. 3. 2017, sp. zn.: 2 As 313/2015 ...a proto jsou v nich obsažené instrukce stěžejní pro zkoumání postupu lege artis. ...

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (19.4.2024 8:24) reagovat
Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 28. 5. 2015, sp. zn.: 1 As 162/2014 .... Stanoví tím právní povinnost postupovat podle technické normy ve smyslu § 196 odst. 2 stavebního zákona. ....

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (19.4.2024 8:23) reagovat
Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 12. 10. 2010, sp. zn.: 2 As 69/2010 [49] .... Tímto způsobem vzniká adresátům právního předpisu povinnost řídit se příslušnou technickou normou a v tomto smyslu je taková norma závazná ...

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (19.4.2024 8:22) reagovat
Nález Ústavního soudu ze dne 26. 5. 2009, sp. zn.: Pl. ÚS 40/08 52. Existuje však celá řada případů, kdy je dodržení požadavků konkrétních českých technických norem vyžadováno zákonem nebo vyhláškou. .... Technické normy tedy nejsou obecně závazné, v určitých případech se však stanou obecně závaznými, pokud na ně konkrétní právní předpis výslovně odkáže.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (tuw) (18.4.2024 23:48) reagovat
(miko) Jenže ani tohle neni pravda. Dřív platil § 160 (2) Z. 183/2006 Sb., kterej závaznost norem ve stavebnictví zmiňoval, ale nikdo podle toho nejel a judikaturu kolem toho neznám, takže očekávám, že judikatura jde ve prospěch odchýlení od normy, pokud bude splněna bezpečnost a provozuschopnost takové stavby. Nicméně tenhle zákon už neplatí a v novym stavebnim zákoně takovej paragraf chybí. Závaznost normy bude zase selektivní pro jednotlivé případy a bude na svévoli úředníka, jestli to bude OK nebo ne.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (mikoRP (18.4.2024 22:54) reagovat
tuw ma recht v tom, ze nekdo muze neco vyrobit (nejaky pristroj, potraviny, lek, ...), nebo postavit a nemusi to byt podle normy. toto jde. problem je v te dalsi fazy: legalizaci. takovy pristroj muzes sam pro sebe pouzivat doma, ale nesmis ho prodavat. takove potraviny, leky nesmis podavat lidem. takove stavby ti nikdo nezkolauduje a nesmi se v nich zdrzovat lidi. tuw lpi ciste na te prvni casti, i kdyz normalne clovek uvazuje i o te druhe. proc neco stavet, kdyz se to nesmi pouzivat?

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHA) (18.4.2024 22:39) reagovat
tuw: norma obecne zavazna neni, ale spousta z nich je. To slovo "obecne" znamena ze ty normy co zakon nejmenuje nebo jinak nezminuje, nejsou zavazne. Ty normy co zakon zminuje jsou zavazne. Kapisto? Judikaturu si dohledej sam, co si pamatuju nejaka uz problehla, protoze nekdo tvrdil ze normy jsou za penize, ale pokud je zakon vyzaduje, tak by mely byt zdarma.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHA) (18.4.2024 22:34) reagovat
tuw: treba jen tak nahodne nalezene ve stavebnim zakone: "c) připravuje seznam závazných českých technických norem nebo jejich částí obsahujících podrobnější technické požadavky na stavby, které určí Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví jako určené technické normy ve stavebnictví a oznámí je ve Věstníku podle jiného právního předpisu s výjimkou norem stanovených prováděcím právním předpisem územního samosprávného celku,"

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHA) (18.4.2024 22:22) reagovat
tuw: ty sice myslis, ale pokud nemas napr. elektriku na stavbe udelanou podle normy X, tak ti to nezkolauduji. To ze zkolauduji kde co je vec druha. To ze existuje slendrian prece neznamena ze norma neni zavazna.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (tuw) (17.4.2024 23:13) reagovat
(HAHAHAHAHA) Norma je jen kvalifikované doporučení a specifikuje technické optimum, nikoliv technické minimum. Je pravda, že některé vyhlášky a zákony můžou z norem vycházet a nebo požadovat dodržení normy v některých případech, ale technická norma jako taková závazná není. Ve stavebnictví byl nějaký paragraf, který normu považuje za závaznou, ale neznám judikaturu kolem toho a realita je taková, že stavebnictví velmi často podle normy ani dělat nelze, proto si myslim, že dogmaticky to taky neplatí.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (17.4.2024 14:59) reagovat
Ech, tuw zacal resit zakon.... Do zkripleneho videa na youtube si samozrejme kazdy muze napsat jednotky jake chce, klidne treba rychlost v hamburgrech za hodinu. Zakon a normy upravuji jen oblasti, kde jde o zdravi, bezpecnost, penize nebo jine dulezite veci. Takze ano, pro video na youtube nejsou normy zavazne. Pro stavbu baraku jsou normy zavazne a jejich nedodrzeni je pravne postizitelne. Ale jako se vsim - bud se clovek vyjadruje jasne a presne, anebo je za kokota. (jojo, vim ze pisu bez hacku a carek).

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (Buba) (16.4.2024 19:17) reagovat
Milá zvířátka jsou tak vypasená, že jsem měl o ně strach, aby z toho nedostala infarkt

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (tuw) (16.4.2024 17:50) reagovat
(miko) pochybovat můžeš o čemkoliv chceš, ale realita je taková, že technická norma není právně ani obecně závazná a má pouze doporučující charakter. Totéž platí o pravidlech a konvencích NIST a dalších. Jinak pokud nevěříš, tak se koukni na § 4 Zákon 22/1997 ... kde se doslova píše: "Česká technická norma není obecně závazná." ... takže možná nevěříš, že mám technické vzdělání, ale já zase naopak vidim, že technikou jste absolutně nepolíbení vy, když neznáte ani základní věci...

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (frflosko) (16.4.2024 13:33) reagovat
Video je dost zavadzajuce. Napriklad krokodil dokaze rychlo sa rozbehnut ale po par metroch uz nevladze. Hlavne ked jeho utok je v style, cakam a ked pojde cosi par metrov od mna, tak na to vyskocim.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (mikoRP (15.4.2024 19:22) reagovat
"norma a obecná pravidla nejsou závazná a zápis provádíme především přehledně, nikoliv normativně dogmaticky," tak toto je ... obcas pises o technice, co ma hlavu i patu (uznavam), ale po tomto opravdu pochybuju, ze mas JAKEKOLIV technicke vzdelani. normy jsou od toho normy, ze jsou zavazna! ale uznavam, pri studiu genderovych studii muze clovek nabyt dojmu, ze je vsechno free, in a cool a jednotky si same muzou rict o to, za co se citi a jak se maji psat :-D

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (anonykrysaRP (15.4.2024 19:06) reagovat
Lololololo "Kdybys měl za sebou alespoň jednu hodinu nějakého technického předmětu" - panacku, za tohle se vyhazovalo (v podani tamniho profesorskeho sboru doslova, ta prace letela pres pul tridy, za mentorovani "technik se vyjadruje presne a jednoznacne") uz v prvaku na elektroprumce, o laborkach na Matfyzu ani nemluve, tam to snad nikdo ani nezkusil.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (15.4.2024 17:33) reagovat
tuw: mimochodem, silne pochybuju ze to jsou kapitalky, to budou jen verzalky ale mensi velikosti pisma.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (15.4.2024 17:31) reagovat
tuw: kapitalky u jednotek jsou jaksi napicu. Kdyby ses naucil i jine jednotky, jako je henry (H), kelvin (K), nebo predpony jako je mega (M), tak bys porovnanim s s jednotkami metr (m), hodina (h), a predponami jako je kilo (k), pochopil ze v tomhle systemu je velikost pisma vyznamna. Na mezeru je tam mista dost, neni duvod ji nepsat, velikost pisma nehraje roli.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (tuw) (15.4.2024 16:47) reagovat
(HAHAHAHAHA) km/h jsou kapitálky, aby byly lépe vidět v subscriptu. Mezera postrádá smysl, protože máš namísto toho výškové odsazení. Kdybys měl za sebou alespoň jednu hodinu nějakého technického předmětu, tak bys pochytil z první hodiny, že norma a obecná pravidla nejsou závazná a zápis provádíme především přehledně, nikoliv normativně dogmaticky, protože to po nás budou číst modráci na dílně, dementi na úřadě a široká veřejnost jako součást řízení, nikoliv výhradně vzdělanci.

Video 'srovnání rychlostí' Video 'srovnání rychlostí' (HAHAHAHAHARP (15.4.2024 16:34) reagovat
Gepard sviha ocasem ze strany na stranu, a ne nahoru dolu jak ve videu. KM/H je blbe, spravne je km/h. Za cislem mezera. Nejsou to 'imperial', ale 'customary', protoze britove je uz oficialne jakoze opustili, takze nam zbyvaji jen emericke customary. Atd. Tolik prace kolem videa, a tolik veci blbe....