VipShow  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  TechSvět  |  HobbyDeník


Nalezeno 13 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
šedesátosm:
   


Odebírat

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (anonykrysaRP (17.4.2024 1:52) reagovat
A vsechny tyhle silne abstraktni veci se "kupodivu" potkavaj mimo jinei ve velice neabstraktni teorii kolem kvantovych pocitacu [odkaz]

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (anonykrysaRP (17.4.2024 1:46) reagovat
UTFDDG [odkaz] resp. [odkaz] resp. [odkaz] . Ono vubec matematika pouzivana kolem stringu je dost bohata, a pouzitelna i jinde, vazby na algebraickou geometrii, number theory, teorii reprezentaci a mraky dalsich jsou tam doooost silne

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (Z2) (17.4.2024 0:38) reagovat
A co to je?

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (anonykrysaRP (17.4.2024 0:04) reagovat
A "neprinasi nic noveho" - no tak mimo unifikaci, Mirror symmetry nebo Maldacenovo AdS/CFT je dost podstatny vysledek. To same paralelne zkoumane N=4 SYM teorie. A jeste ve finale - ZADNOU teorii ve fyzice nelze POTVRDIT. Nikdy. Pouze muze byt v souladu s pozorovanim, posktytnout predikce ktere se pozdeji nevyvrati, a nebo byt vyvracena. ale NIKDY, NIKDY a jeste jednou NIKDY potvrzena.

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (anonykrysaRP (17.4.2024 0:01) reagovat
Filipes blbost. OTR i SM vychazi ze superstringove jako low energy limit, navic rozdil je pozorovatelny az na (nedosazitelnych) energiich, kde stejne vime, ze OTR nebo SM neplati. Co je vaznej problem, ze od doby KKLT zmizela jakakoli nadeje na to, aby byla jakkoli prediktivni. (velmi zjednodusene receno)

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (FilipesRP (16.4.2024 20:12) reagovat
No, upřímně je jedno, zda je to teorie, nebo hypotéza. V tomto případě tedy opravdu teorie, stejně jako je Obecná Teorie Relativity. Důležité je, že pro teorii strun neexistuje ani teoretický důkaz, který by jí mohl potvrdit a současně vyvrátit OTR, nebo kvantovou teorii. Dokonce ani neexistuje u mnoha strunových teorií experiment, který by dokázal tyto teorie od sebe odlišit. V podstatě to ukazuje to, že strunové teorie jsou jen matematickými hrátkami, které nepřináší nic nového. B-)

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITRP (16.4.2024 20:10) reagovat
**Přímé experimentální důkazy pro teorii strun ** Pro teorii strun neexistují žádné přímé experimentální důkazy.** ********* teorie o kontinentálním driftu je také jen teorie. Země se klidně může rozpínat, což je vzhledem k poloze kontinentů a jejich zapasování dohromady realistické, ale také vysvětluje evoluci mořských živočichů a rostlin na suchozemské. Rovněž vysvětluje i proč dinosauři byli velcí. ;-)

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (cansRP (16.4.2024 19:30) reagovat
miko :-D

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (mikoRP (16.4.2024 19:05) reagovat
proc se cilis? vzdyt to napsal jasne a zretelne "hold je to chyba jazyka" :-D

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (rrrrr!) (16.4.2024 18:36) reagovat
Dopice! 75% ceskych a 45% slovenskych stranok s diskusiou obsahuje opakovane upozornovanie na rozdiel hold/holt a zas sa musi najst kokot, ktory to napise zle.

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (TsantsaRP (16.4.2024 18:17) reagovat
hold je to chyba jazyka, ale aspon clovek vie, kto je natolko blby, ze sa z nim nema cenu bavit.Obcan a spol povine studium v linku. [odkaz] pokial sa slovo teoria pouziva vo vede ako nazov ide pre vas o definiciu 1 v 150% pripadoch.

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (PepeeRP (16.4.2024 17:38) reagovat
protoze nechpes pojem teorie ... ach jo... uz zase "just a theory"... meli by to nazyvat spis string hypothesis.

Obrázek 'WellYes' Obrázek 'WellYes' (Občan YRP (16.4.2024 17:34) reagovat
Jak prekvapive, u teorie.