Strana 1/2.
Odebírat
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (31.5.2026 14:08)
|
reagovat
|
|
kakamuro, odkud se berou takovy dementi jakoy ty, do roku 2015 ceny byly ok, to se dala koupit novostavba 40m2 za 1,5 mega v Praze, vole vyšahaná, teď je 7-8 mega ty kryple a jinak bereme median, ktery je 45 hrubeho, debilove jako ty by nemeli mit ani volebni pravo, natoz pravo psat na internetu picoviny |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Dejvid Dj) R (29.5.2026 12:40)
|
reagovat
|
buresovokremlofilcky: Tak za pravé, nikde nepíšu, že jsem ty byty kupoval v Praze, jsem ze severních čech kdy ten růst cen přišel opožděně, a za druhý, pochybovat můžeš jak chceš, ale je to tak. Když budeš chtít někdy na pivo do Ústeckého kraje, rád ukážu. Byty mám na překvapivě pěkném sídlišti a dům, no to to bys asi koukal, do čeho jsem se pustil . |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Hugart) (29.5.2026 11:57)
|
reagovat
|
kňúúúúúúúúúúú: já sem moc nechodím, ale už jsi mě zase s tím kňůPutinem rozesmál prosím pokračuj, dobrý smích je kořením života, jak by řekl pan Nešpor díky |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (29.5.2026 11:37)
|
reagovat
|
|
aneb podle tebe je např. wiki a ČSU prdel, inu jako ten mimo miko https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:M%C4%9Bs%C3%AD%C4%8Dn%C3%AD_pr%C5%AFm%C4%9Brn%C3%A1_mzda_v_%C4%8CR_(1990-2015).jpg ; https://csu.gov.cz/zamestnanci-a-mzdy?pocet=10&start=0&1_pocet=10&1_start=0&1_skupiny=11&1_vlastnostiVystupu=12&1_razeni=-datumVydani&skupiny=11&vlastnostiVystupu=15&pouzeVydane=true&razeni=-datumVydani |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (29.5.2026 8:51)
|
reagovat
|
|
tvoje data jsou naprosto zcestná, vycucaná z prdele a nedávají žádný smysl, ale to je u vás tupých hoven běžné |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (29.5.2026 6:40)
|
reagovat
|
|
buresovokremlofilcky ty si podej ruku s miko mikem, to tvoje plácání bez argumentace, data jsem uvedl 11:35, výpočet je jasný, 16x růst příjem i cena bytu v Prahe od roku 90. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Soudruh kapitán Pávek) (29.5.2026 5:53)
|
reagovat
|
|
A do toho ještě ta klimatická katastrofa. Všichni tu uhoiříme! Říkali to v ČT! |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(miko) RP (28.5.2026 22:04)
|
reagovat
|
|
nema se kam vratit - on jeste skolu nevychodil. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 21:59)
|
reagovat
|
|
kakamuro: ty se vrať do školy a nauč se počítat |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kňúúúúúúúúúúú) (28.5.2026 21:07)
|
reagovat
|
Jak říkám: Libtardovanci z Roumingu a jejich kňučení o kňučení |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Hugart) (28.5.2026 20:45)
|
reagovat
|
Jak říkám: Putin a ten jeho uražený výraz |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Roupta ) (28.5.2026 19:33)
|
reagovat
|
|
Zasa je tu hafo odborníků. Samá moudra. Výkvět civilizace. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kňúúúúúúúúúúú) (28.5.2026 19:27)
|
reagovat
|
|
A já si zase vzpomenu na libtardovance z Roumingu. Co ti se nakňučej o kňučení... Na to dokonale sedí hláška Marka Twaina. Prý ho donutili jít na nějakou italskou operu a pak udělali tu chybu, že se ho zeptali, jak se mu to líbilo. Údajně prohlásil něco jako "Nic takového jsem neslyšel od doby, co u nás vyhořel sirotčinec". |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Hugart) (28.5.2026 19:22)
|
reagovat
|
Já když vidím slovo “kňučet”, “ukňučený”, “kňů” a tak dále, tak si vždycky chtě nechtě vzpomenu na Putina a ten jeho ukřivděný výraz |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Dežobijec3) (28.5.2026 19:15)
|
reagovat
|
|
Tak tahle uknucena diskuse byla obrovska chyba, kolegove. 24/7 se tady povysujeme nad dezolaty a nadavame jim do socek se trema zubama. A vy tady ted knucite, ze si nemuzete dovolit ani byt v panelaku, ktery je dobry akorat tak pro ty dezolaty? A ze si nemuzete dovolit rodinu? Proc si taky nehrajete na megabohate rentiery, kteri nemuseji do chodit do prace? Kteri si muzou dovolit cele dny travit na Roumingu a uzivat si tak svoje obrovske penize? |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Woyta) RP (28.5.2026 18:56)
|
reagovat
|
|
Koukám, že pár ukrajinců už může i za to, že dezolé si nemůže dovolit garsonku. Situace na trhu dost připomíná rok 2009. Zavedly se sice nějaké systémy, které by měli zabránit opakování ale ono si to nějakou cestu vždy najde. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(pavkovobanderofilcky) (28.5.2026 18:39)
|
reagovat
|
Ukňouraní incelové s holou prdelí se nezmůžou na nic víc než na kňučení o naprosto atypický situaci během pár let po převratu. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 17:28)
|
reagovat
|
|
ale houby, viz jak jsem psal 11:35, 16x nárůst jak cena bytu tak průměr příjmu. Tedy stále stejný počet platů, pokud bereš průměr. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 17:20)
|
reagovat
|
|
Jen pro upřesněn - v roce 1990 se dal byt v Praze o velikosti 70m2 koupit za max. 30 průměrných měsíčních platů, nyní je to 195 platů. Pro budoucí generace je naprosto nereálné získat nemovitost a nezbyde jim nic jiného, než platit extrémně drahý nájem, pokud tedy něco nezdědí. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 17:00)
|
reagovat
|
|
Dneska je i vůně do auta jako služba, za chvíli si předplatíme vzduch (WEF nápad), někde na to podílníci bank musí vzít. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 16:58)
|
reagovat
|
|
úrokové sazby narostly, protože inflace, letecké palivo zdražilo, a spravovat ostrov je náročné, jinak jak už jsme si spočítali, za peníze v Prahe byt vychází poměrově k příjmům stejně jako v roce 1990 |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 16:49)
|
reagovat
|
|
69: V tom případě vrať titul, aha ty žádný nemáš. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(pan kalkulacka) (28.5.2026 16:20)
|
reagovat
|
|
150k ve meste? v kterym, v Usti? Smíchov City SM8 2+kk 57.4 m2 12 814 000 Kč | Smíchov City SM8 1,5+kk 40.3 m2 9190000 Kč | Smíchov City SM8 1,5+kk 49.4 m2 11 466 000 Kč. Vysocany, Hloubetin, vsechno stejny. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(69) (28.5.2026 15:42)
|
reagovat
|
|
Peníze se do ekonomiky uvolňují skrze hypotéky. Tudíž první věc, co zdraží o inflaci, je bydlení. Než tohle doteče do mezd, tak to je nějaký ten rok. Tudíž ceny nemovitosti jsou jakoby napřed. A jde o složené úročení, protože jsou napřed konstantně. Cantillon effect |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(ten druhej) (28.5.2026 15:41)
|
reagovat
|
|
70k za metr je v pohodě, ale to bude někde na Čerňáku v králikárně. Ve městě spíš tak 150k. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 15:06)
|
reagovat
|
|
2014: Median cca 23k, urokova sazba cca 2.5% | 2026: Median cca 45,5k, urokova sazba cca 4.5% | Co je na tom dobře? |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Kalda) R (28.5.2026 13:51)
|
reagovat
|
|
buresovokremlofilcky: a co jako dejv pise spatne? ja treba kupoval pred 12 lety byt za 1.8mio a dneska ma cenu tak 5.5mio |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtardítko) (28.5.2026 13:32)
|
reagovat
|
|
Navíc ten privatizovaný bytový fond byl v dezolátním stavu. Takže majitele čekaly další investice do rekonstrukce v podstatě všeho. To taky není za hubičku. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtardítko) (28.5.2026 13:30)
|
reagovat
|
|
Foltys: Těch pár let po revoluci byla výjimečná doba. Starší generace nic takového nezažily. A stejně většina z nich zvládla mít potomky a zajistit si bydlení. Takže můžeme kňučet kvůli výjimce z pravidla, ale reálně to k ničemu není. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 13:18)
|
reagovat
|
|
To víš že jo dejve. Píšete tu naprosté bláboly, stačí příklad a netřeba nic dalšího dodávat: byt co se dal koupit v Praze v roce 2021 za 4 mega - cca 40m2, se dal koupit v roce 2019 za 2.5 - 3 mega a nyní v roce 2026 se prodává za 6.5 mega. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Dejvid Dj) R (28.5.2026 13:02)
|
reagovat
|
|
Já si před 12 lety kupoval byt. Stál asi 700, říkal jsem si že je to strašnej ranec. Pak jsem si kvůli rodině kupoval další byt v roce 2017. Stál 1.5 mio, myslel jsem, že to nikdy nesplatím. Teď se tomu směju. Za tu dobu cena těch bytů stoupla o 100%-200,%. Teď stavím dům. Za deset patnáct let, když se člověk nefláká se může fakt posunout. A to nemluvím o investicích v akciích a fondech. Tam to za tu dobu taky neskutečně letělo nahoru. Nakoupil jsem za covidu a teď si můžu pískat. A to jsem úplné amatér. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(anonykrysa) R (28.5.2026 12:33)
|
reagovat
|
|
cpt? Co by se stalo, kdyby se trh zhroutil a lidé by zůstali zadlužení? Pokud to někdo koupil k bydlení, tak ten byt má a prostě ho dosplácí, stejně jako by ho dosplácel, kdyby se trh nezhroutil. (připadně defaultne, nechá si ten barák kterým ručí zabavit a koupí si jinej levnej, ale to je problém banky). Jo, problém to bude pro investiční nákupy, ale to je holt riziko, za mě ok |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 12:14)
|
reagovat
|
|
No ale pak z pohledu dědečka padesátníka můžeš vykládat, jak sis polepšil, a je všecko okey! Zatímco je situace pořád stejné, pohyb kupředu nulový, v rámci společnosti |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Foltys) RP (28.5.2026 12:06)
|
reagovat
|
|
2/2 dolozit, ze ten byt potrebujes, tedy treba mit tu rodinu, kterou dneska spousta mladejch nechce, prave proto, ze jim nikdo zadnej prostor k normalnimu zivotu neda, takze se ocekava, ze si nejdriv rozjedes karieru, dostanes se aspon na 100k, idealne cekas 10 let, manzelka taky pracuje, usetris 7 mega, takze jsi v garsonce za 20k mesicne, setris setris, a pak si teda koupis neco svyho a v 50ti si udelas deti, proste idealni system na to aby nas slimaci a cikani nepreprcali. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Foltys) RP (28.5.2026 12:04)
|
reagovat
|
|
libtarditko, jukni se za kolik se prodavaly byty v Praze v letech po revoluci, jeste v roce 95 na to stacilo cca 50 platu, dnes je to cca 140 prumernych platu, nepocitaje do toho to, ze z toho platu clovek musi i neco zaplatit.. dalsi vec byla privatizace bytu, ty se vykupovaly za 10-20% trzni hodnoty, pripadne primo prevedly z predplaceneho druzstevniho podilu, tedy jakoby z najmu, ktery sel na splatku bytu.. Co je na tom komicke je, ze vlastne v te dobe byla podminka na ziskani bytu od komara 1/2 |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtardítko) (28.5.2026 12:00)
|
reagovat
|
|
Co tedy znamená to číslo 80 000 když všechno vlastnil stát? Pokud všechno vlastnil stát, tak nikdo nemohl nic kupovat. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Ger) (28.5.2026 11:57)
|
reagovat
|
|
Bydleni je zivotni pravo a byty by se mely pridelovat podle potreb. Nechapu, naco duchodce sedi v 60m byte !!! Volte Piraty. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(pan kalkulacka) (28.5.2026 11:39)
|
reagovat
|
|
To je diveni, kdyz vsechno vlastnil stat, co? A nijak se to nevylucuje s tim, co jsem napsal, kdo mel do prdele diru, kupoval byty za pytel brambor. A panx libtarditkx se za invektivum omlouvam, skutecne neni vasx vina, co jstx, za to mohou vasx rodice. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 11:37)
|
reagovat
|
|
Aka jsme si vlastně za 35 let jako společnost nepolepšili. I když, teď se rýsuje, že bychom to roku 2357 mohli postavit ty další bloky jaderek, a dostavět dálniční a železniční síť. Naděje umírá poslední. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kňúúúúúúúúúúúú) (28.5.2026 11:37)
|
reagovat
|
|
Co vzrostlo víc než úroveň cen a mezd je úroveň kňučení. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 11:35)
|
reagovat
|
|
Vše zdražilo, ale vlastně narostla úroveň cen, tukový rohlík z 0,30 na 3 koruny, tedy 10x. Mzda průměr 3 286 Kčs dnes 52 283 Kč, tedy 16x. Tedy ten byt 8 milionů, tehdá 400 - 500 tis, což je 16x. Všechno sedí. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(cern0usek) RP (28.5.2026 11:26)
|
reagovat
|
|
Tripokojak v Praze stal pred petatriceti lety pres pul milionu. Tech osmdesat tisic byl druzstevni byt k odkoupeni, to nemelo s realnou trzni cenou nic spolecnyho. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtardítko) (28.5.2026 11:18)
|
reagovat
|
|
Pane kalkulačko, byty byly dřív levnější proto, že většina lidí byla ochotná hákovat a tvořit reálné hodnoty. My považujeme reálnou práci za podřadnou a štítíme se jí. I já na tom samozřejmě nesu díl viny. Proč mi ale nadáváte tak sprostě, jako kdyby to byla jen a pouze moje vina? |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(pan kalkulacka) (28.5.2026 11:01)
|
reagovat
|
|
libtarditko, koupit byt za 80 000 s platem 3200 je totiz totez jako koupit byt za 10 000 000 s platem 44 000. Jsi blb. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(KOFE) RP (28.5.2026 11:00)
|
reagovat
|
|
Budem trochu kunda, ale zijem v meste, kde sa za 5-10 rokov postavili byty pre +-15k ludi. Povodny majitelia su rocniky okolo 1960. Je haluz, v kolkych 3izbakoch ostal niekto sam (vdova/vdovec). A potom pozeras na mladych, co sa s deckom/dvoma maju tlacit v malom kutlochu s hypo na 30. Ano, casom ta splatka bude bolet menej a menej, ale beztak porovnat 68m2 pre 1 a 50m2 pre 4 je na zamyslenie. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Pan Pravda) R (28.5.2026 10:52)
|
reagovat
|
|
Kazdy nemusi bydlet ve vlastnim, jsou i najmy. Navic vetsina lidi bude jednou dedit tak neknucte. Ja mam 2 parchanty, byt na hypo pred par lety koupeny a taky se to da. Chce to nebejt uknouranej ubulenej linej blbej kokot a nebat se poctivy tvrdy prace. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(libtardítko) (28.5.2026 10:50)
|
reagovat
|
|
Teď jsem trošku zmateno. 24/7 se tady nadává na starší generace, jaké to jsou neschopné lemry a jak všechno zkurvily. A přitom si velká část těch neschopných lemer byla schopna pořídit děti i vlastní bydlení. A my tady teď zoufale kňučíme, protože většina z nás jsou incelové živořící u rodičů nebo ve "sdílených" pronájmech. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Joker) (28.5.2026 10:45)
|
reagovat
|
|
„Já bych si nevsadil, že budu ve stejné práci za stejnou výplatu 5 let a ne 30.“ - Jenže výplata jde během života typicky nahoru. Jednak mzdy všeobecně neustále rostou (inflace atd.), jednak obvykle lidi časem postupují na lépe placené pozice, než na kterých začínali. Třeba dneska je medián mezd 44k, člověk blízko začátku kariéry bere třeba 40k, tak 30k splátka je fakt hodně. Za 5 let může medián být (když se udrží dosavadní vývoj) kolem 65k, dotyčný bude mít 65k a splátka pořád 30k- tak už to vypadá jinak. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 10:42)
|
reagovat
|
|
Zase ale, kdyby Olga začala v tom roce 2017 hlodat, mohla dodneška nahlodat celý dřevěný základ pro vodní díla plánovaná od krále klacka, a tedy mohla mít vesnička i dopravu, vodní zdroj a ochranu před povodní! Seš Knů zlej! |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Knůberal) R (28.5.2026 10:37)
|
reagovat
|
Pyjati jsou snad nejnizsi existencni forma, hned vedle komousu a xoxlu. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 10:34)
|
reagovat
|
|
Zatímco domů a bytů je postaveno málo, a spekulanti vydělávají. Lot pyjátos slibují nové byly už mnoho let, složit se každý pyjátek pár korun měsíčně, už mohli mít pyjátskou vesničku. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(buresovokremlofilcky) (28.5.2026 10:26)
|
reagovat
|
|
Je to zvěrstvo a bude to mít brutální dopad na českou populaci do budoucna. Základem je, že už dříve má generace mileniálů si chtěla užívat a ideálně ani děti nemít. Nakonec si to některé spolužačky po 35. roku života, tedy po 20 letech kurvení se, rozmyslely a teď zjišťují že je to poněkud komplikovanější a že jejich beta samečci jsou v podstatě neplodní. A nové generace si to nebudou moci dovolit. Tak hlavně že bylo mafiánům z nuzákova a ukravína umožněno zde skupovat byty ve velkém. A rok 22 to zlomil. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Joker) (28.5.2026 10:09)
|
reagovat
|
|
Cartmenez: AirBnB bude mít nějaký viditelný vliv možná v centru Prahy a pár turistických lokalitách. Nedávno byla nějaká studie jaký to má vliv na ceny nájmů, tam se plácali po zádech jak zjistili, že to skutečně nájmy zvyšuje, akorát když došlo na čísla, tak to byly jednotky procent nebo méně. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(67) (R)) (28.5.2026 10:03)
|
reagovat
|
|
Ta bublina splaskne až odejdou Ukrajinci, jenže ti neodejdou. Takže šach mat. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Joker) (28.5.2026 10:01)
|
reagovat
|
|
„Byt s decakem stoji 12M, kdyz si 10 pujcis, pri 4% je splatka 50k za 68m 3kkkralikarnu“ - Za takový byt 12 M je dost i na Prahu, navíc půjčit si na něj 10 M je 83 % LTV, což je hodně. Když na to nemám, přestanu vymýšlet kraviny jako že musím bydlet v centru Prahy a koupím v Praze za 10 M, nebo mimo Prahu za 8 (nebo i méně). A s 2 M vlastních peněz bude splátka i méně než 30k. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kni) (28.5.2026 9:55)
|
reagovat
|
|
Pyce, chci prodat byt a zmizet j jadranu nafurt, ale kdyz to porad roste, kdo v tom jako bude bydlet, kdyz nemate deti, asi indove... |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Neregistrovaný Eric Cartmenez, dříve Eric Cartmen.) (28.5.2026 9:53)
|
reagovat
|
|
On ten trh I chvilku dost stagnoval, ale okolo roku 2015 lidí objevili AirBnb a zbytek už znáte.... |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Carl C.C C8) (28.5.2026 9:42)
|
reagovat
|
|
Jo vole, já si to taky myslel, ještě v roce 2020 jsem si to myslel, že teď už ten pád musí přijít, tak teď mám byt, kterej má od 2022 o čtvrtku vyšší hodnotu, soudě podle cen nový výstavby v okolí. A znovu říkám, může za to syslící generace našich rodičů a teď už i ta naše. |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(kakamսra) (28.5.2026 9:18)
|
reagovat
|
|
Až budu velkej, koupím si důl. Důl je díra v zemi, ten mi nemůžou komouši ukrást! |
|
|
Obrázek 'TAK URCITEEEE'
(Joker) (28.5.2026 9:08)
|
reagovat
|
|
Tohle si v roce 2017 myslela možná většina lidí. Já si tehdy taky myslel, že ty ceny musejí klesnout. |
|
Strana 1/2.