Odebírat
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(1337) (25.6.2026 20:49)
|
reagovat
|
Ale napríklad v lietadle pri crash-landingu majú najväčšie šance skoro vždy tí, ktorí sedia najviac vzadu. Zdôrazňujem, že pri crash-landingu, t.j. keď sa pilot snaží aspoň ako-tak stroj posadiť obvyklým spôsobom. Lebo keď aeroplán jebne z oblohy ako kameň, je to dosť jedno. |
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(1337) (25.6.2026 20:43)
|
reagovat
|
Joba: no tak na to sa dá povedať iba "... a teď babo raď!" Pravda je taká, že každé zemetrasenie môže mať iný smer a frekvenciu otrasov a potom sa rôzne budovy môžu správať nepredvídateľne. Pri jednom zemetrasení v Mexiku spadli tuším budovy vysoké 9-10 poschodí a tie vyššie aj nižšie zostali stáť - lebo otrasy trafili rezonančnú frekvenciu akurát pre určitú výšku budov určitej tuhosti konštrukcie, ktoré sa vyskytovali v danej lokalite... Je to fakt ťažké predvídať. |
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(Joba) (25.6.2026 20:30)
|
reagovat
|
|
Jaké je optimální patro pro to přežít zemětřesení ve výškové budově? Příliš vysoko a při zhroucení baráku padáte s troskami. Příliš nízko a zasype vás hromada trosek. Uprostřed a padáte a zároveň vás zezhora zasypou trosky |
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(1337) (25.6.2026 19:34)
|
reagovat
|
|
Kdeže, ten barák sa nerúca počas jeho behu nadol, to už vzniklo okamžite pri otrasoch. Smerom nadol sa poškodenie zväčšuje, lebo fyzika nepustí. Keď pod barákom podskočí zem, vyššie poschodia fungujú ako závažie (zotrvačnosť) a nižšie sú zotrvačnými silami najviac namáhané. |
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(Georgethebest) RP (25.6.2026 17:50)
|
reagovat
|
|
Největší průser je....že vlastně běží se zachránit a tupě to ještě natáčí na mobil... |
|
|
GIF 'Venezuela aftermath'
(všechnovím...) (25.6.2026 17:41)
|
reagovat
|
|
no největší průser je... že vlastně se běží zachránit dolů... během toho ten barák praská bortí se ...a nahoru padat nebude... takže..? |
|