ČasProŽeny  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  Půjčka s odměnou  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  TechSvět  |  ČasProBydlení  |  MyMuži  |  MotorGuru  |  NeposlušnéTlapkyLEVNY PLYN
Obrázek LEVNY PLYN
prazdna tyc Bez vojaku s kulomety neni svoboda nejlepsi politik v CR mel zase jednou pravdu to je ta z roku 68 NordStream Zavreny Kaufland
Komentáře (177) Komentovat Nezobrazovat

LEVNY_PLYN.jpg (afrineizra) (3.8.2022 16:03)
@Pyca_Zla Sudeťáci chtěli tu samostatnost, tu autonomii, tu k Rakousku a naposled k Německu. A to v době kdy Německo nikomu nic neprovedlo a všichni s nimi seděli u Jednacího stolu a pořádali tam olympijádu. A svou tohu realizovali ve VOLBÁCH. Co chce Kosovo je zhruba tak irelevantní jako to co chtěli sudeťáci. Jde o to, co jim v danou chvíli mocní dovolí a co je v zájmu mocností. V čem je to jiné než snahy Albánců, Katalánců, Kurdů atd.

LEVNY_PLYN.jpg (Pyca_ZlaR (3.8.2022 15:53)
Sudety se chtěly připojit k Třetí Říši. Namátkou Kosovo chtělo samostatnost. Dosazený russáci na Donbasu ho chtělí připojit k Chudobinci. Ani nejde o původní obyvatele, ti ač mluví Rusky tak chtěli zůstat na Ukrajině. A teď je separatistický teroristi pužijí jako kanonenfutter :-(

LEVNY_PLYN.jpg (afrineizra) (3.8.2022 15:26)
@fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!) Sudeťáci udělali klíčovou chybu tím, že se narodili jako Němci. Svou touhu po autonomii či odtržení projevovali v demokratických volbách a na základě mezinárodní dohody se toho zásahem zvenčí dočkali.Nebo je snad nějaká povinnost toužit po demokracii? Nelze volbami nastolit třeba monarchii či teokracii, když to lid demokraticky požaduje? V čem byli Sudety tak speciální oproti Katalánsku, Kosovu, Jižnímu Súdánu? Jen naším pohledem z té druhé strany.

LEVNY_PLYN.jpg (Těžko) (3.8.2022 15:26)
fromik bejvaly: Tvoje snaha najít nějaké rozdíly mezi občanskou válkou v Jugoslávii a na Ukrajině je sice hezká, ale to z napadení Jugoslávie Spojenými státy nedělá něco jiného než napadení Ukrajiny Ruskem. Tvůj výraz "kořistnická válka" je jen jiný výraz pro rozšiřování tzv. sféry vlivu. Například jedním z výsledků amerického napadení Jugoslávie je druhá největší americká vojenská základna na území Evropy. To, že současná sféra vlivu USA je větší než Ruska, taky neospravedlňuje žádná válečná tažení.

LEVNY_PLYN.jpg (afrineizra) (3.8.2022 15:21)
@Pyca_Zla Aha. takže od "kde jinde byla v té době nějaká genocida" se posunujeme k "tamty mě nezajímaj". Takový Afganistán je ještě dál a celkem intenzivně se řešil. Samozřejmě, že každý řeší jen svoje zájmy. Někdo měl zájem na oslabení Srbska a vytvoření Kosova, a každému byl cca 30 let u prdele nějaký Súdán. Kdyby byl zájem opačný, hájili bychom svrchovanost a územní celistvost Srbska proti albánským teroristům.

LEVNY_PLYN.jpg (Pyca_ZlaR (3.8.2022 14:51)
Tak NATO jak název napovídá řeší především země na Severní Atlantiku. Naposledy když jsem se koukal kde je Súdán tak byl víc na jihu. A ve většině zemích se dříve či později reportéři (jinak bys o tom nepsal bo bys o tom nevěděl) a později i vojáci z nějaké západní země angažovali B-)

LEVNY_PLYN.jpg (:.) (3.8.2022 14:34)
Na východ od Francie.

LEVNY_PLYN.jpg (fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!)) (3.8.2022 14:14)
Všechno strašné prdele kdesi, kde to je stejně neřešitelné. Aby nepokračovala válka v Evropě, bylo třeba dát Srbsku najevo, že toho má nechat. Sudetští Němci udělali jeden klíčový zločin, jejich nenadšení z ČSR chápu a nikde jsem nepsal, že ne, ale oni obětovali jedinou tehdejší demokracii na západ od Francie a předložili jí tehdejší německé diktatuře.

LEVNY_PLYN.jpg (afrineizra) (3.8.2022 13:56)
@Pyca_Zla Súdán, Rwanda, Angola, Mosambik, Náhorní Karabach, Somálsko, Salvador, Libanon.. a nespočet dalších pár let předtím nebo potom.

LEVNY_PLYN.jpg (Pyca_ZlaR (3.8.2022 13:47)
" A taky je zvláštní, kde všude na zemi se dějí různé genocidy" - Můžeš jmenovat nějakou genocidu v době války v Jugoslávii z kategorie "všude na světě"?

LEVNY_PLYN.jpg (afrineizra) (3.8.2022 13:37)
@fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne! Nepřišlo mi, že by nad Srbskem lítali policajti... A taky je zvláštní, kde všude na zemi se dějí různé genocidy a války a nikdo nemá potřebu tam poslat i jen reportéra, ale zrovna v Srbsku tak nějak nezištně pomohli. A s těmi etniky opatrně. Albánci se mohou trhat od Srbska, ale sudeťáci z ČSR ne. Abyste se nedostal do nějaké argumentační pasti.

LEVNY_PLYN.jpg (fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!)) (3.8.2022 12:42)
Lol, jo, díky Major Zeman, to jsem zakokotil, myslel jsem samozřejmě Albánce ;).

LEVNY_PLYN.jpg (fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!)) (3.8.2022 12:39)
Dál tvoje kecy, že velmoci jsou stejné, nejsou. Od 1991 je tu jediná supervelmoc - USA, k té jsou přifařeny další demokracie včetně ČR, reálné rozložení těch dobrých, co spolu kámoší, vidíš na té horní mapce v tmavě modrém https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_foreign_aid_to_Ukraine_during_the_Russo-Ukrainian_War , ale další skorokámoše vidíš na té další mapce jako světlemodré. Rusko vůbec neví, do čeho na Ukrajině vlezlo, proto Rusáci tak kvičí a vyhrožují, tohle matematicky dál nemůžou.

LEVNY_PLYN.jpg (major Zeman) (3.8.2022 12:38)
Arméni v Kosovu? No teda. Nejde o tady o Ablánce spíš

LEVNY_PLYN.jpg (fromik bejvaly (Siversk nikdy nepadne!)) (3.8.2022 12:33)
Těžko: vyhlazovací kořistnická válka Ruska na Ukrajině se od bombardování Srbska zásadně liší téměř ve všem. Při rozpadu Jugoslávie se Srbsko snažilo udržet všude území, historicky byli Srbové moc rozlezlí, třeba Krajina v Chorvatsku. Všechny tím už srali, Kosovo prostě ztratili demograficky, snaha ho udržet by znamenala genocidu Arménů a to už nikoho nebavilo, proto ta spíše policejní letecká akce NATO. Oproti tomu Rusko se chce znovu jen zvětšit a sere ho, že se UA stala součástí demokratické Evropy.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...