TechSvět  |  VipShow  |  ČasProBydlení  |  MyMuži  |  ByznysDeník  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  Půjčka s odměnou  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  HobbyDeníkWho is talking now
Obrázek Who is talking now
vedel to Wrong impression malovaja naucny ctvrtek na roumingu jameswebb CV gap
Komentáře (9) Komentovat Nezobrazovat

Who_is_talking_now.jpg (Těžko) (9.8.2022 5:21)
Misantrop: S tou změnou významu slov máš obecně pravdu. Ale co se týče liberálů, tak zde je to spíš o tom, že se socialistický (konkrétně neomarxistický) krycí název "liberální demokraté" zkracuje na "liberálové". V éře dřívějšího "politického trojúhelníku" - liberalismus, konzervatismus a socialismus - by to dělalo zmatky, ale vzhledem k tomu, že skuteční liberálové z politiky de facto vymizeli, tak je to vlastně jedno. Systém se změnil na "dvoupólový".

Who_is_talking_now.jpg (Abdul_HasanR (8.8.2022 16:22)
Misantrop: socialismus, komunismus, nacismus, fašismus, rasismus, xenofobie, konzervatismus, demokracie, sexismus, znásilnění, feminismus - stejný vývoj. A to je jen výběr.

Who_is_talking_now.jpg (adamsR (8.8.2022 15:33)
Farenheit 451. 8-)

Who_is_talking_now.jpg (ManasturR (8.8.2022 14:30)
Tomu, že je její tříletý dítě chytřejší než ona, bych i věřil.

Who_is_talking_now.jpg (babish) (8.8.2022 13:30)
My chceme znovu obrázke! Poslední obrázke tu byl v půl osmé ráno, vyžadujeme nové obrázke!

Who_is_talking_now.jpg (paylotR (8.8.2022 10:44)
Slova "Izák je debil" jsou věčná.

Who_is_talking_now.jpg (Eric Arthur Blaire) (8.8.2022 10:30)
Misantrop: A to ses ještě nedostal k vaporizaci ... Moderním ekvivalentem pálení knih je banán na sociálních sítích a v mainstreamových médiích. (Tedy ne že by se knihy nepálily dodnes ...)

Who_is_talking_now.jpg (Misantrop) (8.8.2022 10:23)
pokr. Označuje v podstatě protipól původního významu. Je to přesně tak, jak před tím varoval George Orwell. Nebo termín "kritické myšlení / teorie" které kdysi označovalo schopnost subjektu obstát a obhájit se v oponentním řízení či argumentační diskuzi se dnes používá pro dogmatické myšlenky o kterých je zakázáno vůbec polemizovat. A tak bychom mohli pokračovat. Problém je nedostatečná lidská flexibilita v myšlení resp. setrvačnost : Než si lidé všimnou, že systém zneužívá původní pojmy už je dávno pozdě.

Who_is_talking_now.jpg (Misantrop) (8.8.2022 10:16)
Že slova nemůžou zmizet? kravina, přečtěte si román 1984, nebo sledujte tak +10 let realpolitiku. Slova zmizet třeba nemůžou, ale jejich význam se vlivem propagandy ztratí či úplně otočí. Např. původní význam slova "liberál", která označovala původně zastánce individuální svobody a kritického myšlení (ve svém původním významu) dnes označuje vesměs autoritářské a kolektivistické oportunisty, co nesnesou vůbec vyslechnout cizí názor a než vést argumentační diskuzi, tak oponentní názory raději zakážou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...