MyMuži  |  ČasProBydlení  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  VipShow  |  HobbyDeník  |  Domény  |  TechSvět  |  ByznysDeník  |  NeposlušnéTlapkya co postavil tvuj komunismus
Obrázek a co postavil tvuj komunismus
Anonymni zdroj Blesku stazeny soubor 4izmmu zdenooo -and they have a plan tu s brejlema
Komentáře (31) Komentovat Nezobrazovat

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (vltava) (18.10.2020 17:35)
mrkev: no možná by sis mohl nejdřív přečíst program NSDAP. Např. zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů, rozdělení zisků velkopodniků, zrušení bezpracných příjmů, vytvoření velkorysého systému péče o staré občany... To Ti připadá pravicový?

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (mrkevR (17.10.2020 16:43)
@kranadýl Naopak. Německý antisemitismus měl svoje kořeny mj. v křesťanství. To přece byla politika celé církevní frakce... @informant A kolektivismus není znakem totalitního režimu?

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (kranadýl) (17.10.2020 15:43)
mrkev: německý antisemitismus náboženství moc neřešil, určovali to na etnické bázi. Části maďarských židů jejich křesťanství moc nepomohlo.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (informant) (17.10.2020 15:41)
Nezdá se mi, že by protestanti oplývali viditelnými tradicemi. Pokud myslíš konkrétně antisemitismus, tak ho jmenuj. Církevní hodnostáři, popř. šlechta mohli být nacisty a v tehdejším Německém kontextu jistě byli spíše pravicoví (narozdíl od zmíněné teologie osvobození aj.), ale že by na nich nacismus stavěl... Uznávám, že Nacisti nerozbili stávajících struktury (pokud byli jednotlivci po vůli) jako komunisti, ale kolektivisti byli jak noha a nového člověka pěstovali od Hitlerjungend.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (mrkevR (17.10.2020 15:26)
@informant Protestanti jsou taky křesťané, co se ti na tom nezdá. Antisemitismus byl pak v mnohém ovlivněný právě křesťanstvím, vždyť historicky šlo o poměrně zásadní prvek křesťanství. Jak píše Mas, význam pravicových a levicových škatulek se za ty roky poměrně změnil, ale v tradičním smyslu šlo o pravicové zřízení. Na prvním místě osobní zodpovědnost jednotlivce (i když ke kolektivnímu záměru), upevnění postavení různých "tříd" (např. dělníci vs šlechta), církevní hodnostáři byli pravicovou elitou, atd.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (informant) (17.10.2020 14:24)
Mrkev: Nacisti byli elitáři, hlásali "law & order" - to je snad taky osa totalitní, ne? Dědu sice zmrzačili, ale oceňoval, že za nich byl pořádek, jako za komunistů. Křesťanské tradice v protestantské zemi - o tom jsem neslyšel, každopádně to je pravicové? Teologie osvobození/zvyky v J. Americe jsou také pravicové? Nebo libertariáni houfně ctí křesťanské tradice? Na nacistickém elitářství/nerovnosti lidí se všichni shodnou, ale to stále připouští dělení nacionální/internacionální socialismus.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (Mas) (17.10.2020 14:10)
To je pěkné jak se tu hádáte o škatulky vytvořené lidmi před několika staletími jejíž definice se od té doby nejednou dost změnila. Tyhle definice pravice a levice totiž nejsou žádné neměnné dogma. Takže nějaké diskuze o tom že je daný člověk levičák protože splňuje to a to nebo naopak pravičák protože splňuje zase jiné podmínky jsou úsměvné.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (mrkevR (17.10.2020 14:00)
@,, Ještě jednou, protože mícháš pravicově/levicovou osu s totalitní (autoritářskou)/liberální osou. Věci jako lágry, udávání sousedů, centrální řízení ekonomiky a věznění politických oponentů, to vše jsou znaky totalitního (krajně autoritářského) režimu a na polohu na pravolevé ose to nemá žádný vliv.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (kranadýl) (17.10.2020 13:54)
Termín nacionální socialismus vznikl z pokusů o vytvoření nacionalistické nové definice socialismu jako alternativy jak k marxistickému mezinárodnímu socialismu, tak k kapitalismu volného trhu. Něco jako odpadlá větev socialismu s typickým kolektivismem smíchaná s německým antisemitismem, drang nach osten, ostsiedlungem, mystikou z Thule a podobnýma blbinama. Výsledkem bylo něco jako totalitní korporátní socialismus.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (Je mrkev pořád kokot?) (17.10.2020 13:42)
ANO!

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (,,) (17.10.2020 13:40)
mrkev: Tak jak vysvětlíš, že hlásali stejná hesla a páchali stejná zvěrstva?

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (mrkevR (17.10.2020 13:28)
@,, Ale hovno. Jediný důvod, proč dnes někdo o nacismu tvrdí, že byl levicový je, že je sám příznivcem pravice a tahle nálepka se mu nelíbí. Jenomže facts dont care about your feelings... NSDAP se sice krátce zaměřovala na práva dělníků, kvůli malému finančnímu potenciálu to ale Hitler po svém nástupu velice rychle opustil. Nacisti byli elitáři, hlásali "law & order", nacionalismus, křesťanské tradice a to, že si lidi NEJSOU rovni. A centrální řízení ekonomiky? To je totalitní, nikoliv levicové/pravicové.

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (Skvělej Johnny) (17.10.2020 12:29)
kusaan: a vyprávěl ti děda i o tom, jak tam střílel do těch, kdo odmítali pracovat za dva krajíce chleba? :) a o tom, že mezi neplatiče nájmu se klidně řadili ti majitelé bytů, kterým neplatiči neplatili? :D

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (LeSomrak) (17.10.2020 12:24)
Kusan : potvrzuji, muj ded tvrdi to same, za potulku tam bylo hodne lidi, pracovali to ano, ale u pana Schwarzenberga a za mzdu

a_co_postavil_tvuj_komunismus.jpg (kusaan) (17.10.2020 11:40)
Vyjimecne s Crhou souhlasim. Krasnej priklad jsou Lety u Pisku. Co mi vypravel muj deda, tak tam nahnali vsecky nefachcenka, kurvy, neplatice najmu a podobnou vyzirkovskou luzu. A ted si z toho nekdo udelal politicky tema a spouste lidem to udelalo radost protoze si nechali svyho povlackyho predka zrehabilitovat.

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...