VipShow  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  MyMuži  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  Půjčka s odměnou  |  TechSvět  |  MotorGurukradli spolu
Obrázek kradli spolu
alespon tak work offer proste zeny its okay     to nasere    Jako doma
Komentáře (31) Komentovat Nezobrazovat

kradli_spolu.jpg (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITR (18.10.2021 16:09)
Pyca_Zla: Říci že vykopat příkop je to stejné co ho zaházet, je hodno ubohého kyrploidního absolventa filozofické fakulty, co v životě v ruce nedržel krumpáč ani lopatu, zato má plnou hubu marxismu a leninismu. >-O >-O >-O Nejudržetilnější systém je diktatura nějakého nadlidského výjmečného diktátora. Buď boha, nebo mimozemšťana se schopnostmi jako boha, nebo umělou inteligenci na úrovni boha či mimozeměťana. Lidé si sami vládnout nedokážou.

kradli_spolu.jpg (:.) (18.10.2021 10:43)
Pyca_Zla: Řekněme, že to bude záměr té firmy - mít jednoho týpka na kopání a druhého na zahazování, a bude jim za to platit. Žádná chyba, ale prostě záměr. Po dvou měsících firmě dojdou peníze. Ta se samozřejmě obrátí na stát se žádostí o dotaci, kopáč a zahazovač na své odborové organizace... atd. Samozřejmě tenhle příklad je hodně absurdní, ale v praxi existují celé konglomeráty produkující zbytečnou práci. Kdybychom platili lidi podle množství dřiny, tak dojde k plýtvání; ne každá dřina dává smysl.

kradli_spolu.jpg (temna-hmotaR (18.10.2021 9:46)
Stanjurovi a Jurečkovi solární mafiáni se už těší na vaše prachy. Green misery si rozvracet nedáme! Miliardy z EU teď jen změní směr a potečou k zeleným kmotrům spřízněnými s nastávajícími šmejdy :-D

kradli_spolu.jpg (Pyca_ZlaR (18.10.2021 9:06)
@:. : Obvykle smyslem kopání příkopů je jejich následné zahazování, často ho předchází například položení kabelu. Pokud ho druhý zaměstnanec zaháže ještě před tímto úkonem, je chyba buď na jeho straně, nebo na straně jeho vedoucího, a obecně to patří do rizika té stavební firmy. Jejím úkolem je ty rizika minimalizovat. V každém případě platí, že minimálně jeden zaměstnanec práci odvedl správně - tvrdíš, že by neměl být odměněn, protože v další části procesu došlo k chybě?

kradli_spolu.jpg (Zehlici_prknoR (17.10.2021 22:09)
bolsevicka nuda

kradli_spolu.jpg (:.) (17.10.2021 20:28)
Dr.Str.: Odměňovat čistě podle odvedené práce je nesmysl. Představ si dva zaměstnance, jeden bude makat jako šroub a bude kopat příkop, druhej půjde za ním, bude makat jako šroub a bude ten příkop zahazovat. Podle odvedené práce bys jim dal hodně peněz, ale ve skutečnosti jsi plýtval zdroji (nejen lidskými). Kapitalismus vlastně říká, jaká práce má jakou priroritu, kde chybí jací zaměstnanci atd. Jinak Fiala není ekonom a ODS byla naposledy pravicová před opoziční smlouvou, takže se nedivím.

kradli_spolu.jpg (Dr.Str.R (17.10.2021 20:12)
Neříkám, že spravedlivější znám. Jde o to nezamrznout tím, že se popře evoluční mechanismus vývoje ekonomických systémů. Říct, že nynější stav je ten poslední smrdí dogmatismem.

kradli_spolu.jpg (ifiiiifiifiifff) (17.10.2021 20:12)
autokrator: "nebo mu v bohaté společnosti bude pomoženo"... vis, ze tohle je spis socialismus nez kapitalismus, vid?

kradli_spolu.jpg (autokratorR (17.10.2021 20:05)
Pouč mě prosím, jaký spravedlivější funkční systém znáš? A pokud se má někdo špatně, tak si to buďto zaslouží, nebo mu v bohaté společnosti bude pomoženo. A bohatou společnost nevytvoří socialismus.

kradli_spolu.jpg (Dr.Str.R (17.10.2021 20:01)
(autokrator) Tak zaprvé není to nejspravedlivější systém. Správně jsi napsal nejspravedlivější udržitelný. Jinými slovy i ty cítíš, že je na tom něco špatně. Další věc je to, že se mám dobře, ale to neznamená, že nevidím, že se někdo nemá špatně. Máš klapky na očích? Možná, že právě ty jsi ten článek, který tuhle společnost táhne dolů.

kradli_spolu.jpg (autokratorR (17.10.2021 19:56)
Dr.Str.: kapitalismus je nejspravedlivější udržitelný systém, který lidstvo s vytvořením civilizace vytvořilo. Nezaměstnanost je už několik let tak nízká, že už těžko může být nižší. Pokud máš pocit, že si nevyděláš dost, tak máš buďto přehnané potřeby, nebo tebou odvedená práce zase za tolik nestojí.

kradli_spolu.jpg (ifiiiifiifiifff) (17.10.2021 19:51)
smetana: no jo nas pravdu, napsal sem to jak tatar ;-)

kradli_spolu.jpg (Dr.Str.R (17.10.2021 19:44)
(ifiiiifiifiifff) Ono by stačilo, kdyby tvrdá a poctivá práce byla oceněna poctivě. V kapitalismu se ale práce oceňuje ne podle odvedené práce, ale podle nezaměstnanosti, tedy podle zoufalství lidí a ochoty udržet si práci za každou cenu.

kradli_spolu.jpg (smetana do kávy) (17.10.2021 19:42)
S nízkoprímovníma rodinama? =)

kradli_spolu.jpg (pan_Jaroslav_Crha_guru_ITR (17.10.2021 18:59)
tady máš pravici [odkaz]

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...