zase kampan  25.06.2024 
Obrázek zase kampan 
a naco mi to bude bures anofertizuje nejen CR vystava vzpominka na odvod black with pink peach vsichni jsou spokojeni s Edge
Komentáře (45) Komentovat Nezobrazovat

zase_kampan_.jpg (AOSP) (29.6.2024 18:06)
Smutnej příběh...

zase_kampan_.jpg (UFO) (29.6.2024 13:07)
AOSP: Moje manželka má všechno Apple, takže vzájemně jsme elektronicky nekompatibilní, sedíme vedle sebe a data si vyměňujeme přes servery v USA a furt cáluje za všechno haldy poplatků.

zase_kampan_.jpg (AOSP) (29.6.2024 7:01)
Moje manželka je ráda, že se starám i o její smartphone, tablet a počítač...

zase_kampan_.jpg (UFO) (29.6.2024 4:22)
AOSP: Tak dřív bych si to patchnul bez mrknutí oka, ale co mám manželku, tak už na nic nemám čas, tak už jenom kňučím. Jenom jsem se divil, že nikdo to ještě nepatchnul, spousta lidí si život manželkou nezkazila. A chtěl jsem říct Pixel 8, Rouming tam zconvertoval 8-čku na nějakej smile.

zase_kampan_.jpg (AOSP) (28.6.2024 15:58)
Detailně jsem to nezkoumal, protože tyhle ROMKy alá Pixel jsou "zagůglené" (obsahují Gapps) a to není nic pro mě. Ale na XDA na ně narážím pořád, protože je jich víc. Pixel Experience už vychází jen v neoficiálních vydáních. Taky existuje Pixel Experience Plus. Oficiální by měly být například PixelOS nebo PixelStar. Pokud tě to skutečně zajímá, tak si vyhledej sám, jaké ROMky pro tvůj smartphone existují. Pokud se ale chceš jenom vykňučet, jak jsou alternativní ROMky na prd, samozřejmě můžeš. ;-)

zase_kampan_.jpg (UFO) (28.6.2024 15:40)
AOSP: https://get.pixelexperience.org zajímavé, ale nejnovější hardware mají 5A (mám 8). Protože: https://blog.pixelexperience.org/2024/04/everything-has-to-come-to-an-end-sometime/

zase_kampan_.jpg (AOSP) (28.6.2024 10:03)
LineageOS vypadá jako stock Pixel ROM možná vzhledově. Rozhodně to ale nebude taková štěnice. Pokud toužíš po kopii stock Pixel ROM, tak existuje PixelExperience: https://get.pixelexperience.org/devices

zase_kampan_.jpg (UFO) (28.6.2024 9:53)
Tak je to to samý jako Pixel ROM, ani lepší ani horší. Tak jsem to tam nechal (ani jsem neviděl, jestli někde jsou images pixel ROM). Kdyz to všichni tak vychvalujou, tak jsem od toho čekal aspoň něco. Někdo mi tvrdil, že je pravda, že je to to samý jako Pixel ROM, ale je to řešení pro non-Google phones, co maj AOSP (nic osobně!) zmrvený vendorama.

zase_kampan_.jpg (AOSP) (27.6.2024 15:56)
Pokud ti LineageOS nevyhovuje, tak ho nepoužívej, ne?

zase_kampan_.jpg (UFO) (27.6.2024 14:43)
AOSP: Gapps jsem tam instaloval. Ale přišel mi LineageOS k ničemu, je to jako stock Pixel ROM. Čekal jsem obyčejný root - něco jako su/sudo - ne nějakou haldu patchů Magisk, které jsou nad možnosti si to zreviewovat a které něco simulují/schovávaj, já nic simulovat nechci, pokud se to nějaké appce nelíbí, tak ať nefunguje, co mi je po ní. Ale nikdo obyčejný su nepodporuje. Nebo třeba 5G ne Filipínách nefunguje, přitom by stačilo povolit všude, je tam na to nějaký file.Neměl jsem ale ještě čas si s tím hrát.

zase_kampan_.jpg (AOSP) (27.6.2024 6:14)
Ale "čisté" ROMky jako například oficiální LineageOS neobsahují ani Gapps ani safetynet-fix. Navíc se stává, že po aktualizaci systému a/nebo aktualizaci bankovní aplikace to ověření fungovat přestane. Na XDA je této problematice věnován nespočet témat. Jeden příklad za všechny: https://xdaforums.com/t/module-play-integrity-fix-safetynet-fix.4607985/

zase_kampan_.jpg (AOSP) (27.6.2024 6:14)
To, co jsem psal o bankovních aplikacích, platilo pro případ, kdy nejsou dodatečně doinstalovány Gapps. Bez nich to "ověření integrity" fungovat nemůže. S Gapps to samozřejmě může fungovat na první dobrou, ale taky nemusí. Pokud by to fungovalo vždycky, tak by se nikdo netrápil s tvorbou a instalací Magisk modulů jako safetynet-fix. A XDA by nebylo plné kňučení lidí, kteří s tím mají problémy. Některé Custom ROM obsahují jak Gapps, tak safetynet-fix. U nich to samozřejmě může fungovat rovnou.

zase_kampan_.jpg (UFO) (27.6.2024 5:38)
AOSP: "A samozřejmě nefungují bankovní aplikace" - To není pravda, na LineageOS mi běží FIO i KB a filipínská Landbank. Filipínské BPI neběží, ale to je kvůli "developer mode" i s original ROMs. A telefonu bych přístup k účtu taky nedal, ale je dneska vyžadovaný na autorizace+autentikace, který běžej přes internet např. přes Starlink, zatímco signál operátora na SMS potvrzování nemám (a VoWiFi operátor nepodporuje).

zase_kampan_.jpg (TsantsaRP (26.6.2024 22:56)
no vzhladom nato, ze si aj tak vsetko nakoniec robim po svojom a predtym nez si to odskusam si spravim resers, neviem mno asi som sa naucil neverit nikomu na nete. Ale zaujimal ma tvoja zkusenost a to si dodal par exelance.

zase_kampan_.jpg (AOSP) (26.6.2024 22:53)
Nevím jak u Applu, ale u Androidích smartphonů to mazání aplikací pomáhá jen částečně. Největší svinstva bývají v kernelu a dalších "blobech", ze kterých nic mazat nejde. Otázka samozřejmě je, co všechno se dá schovat například do Baseband OS. Ten se v rámci Custom ROM nenahrazuje a běží v podstatě mimo hlavní systém. A nemáš zač. Otázka totiž je, zda se dá zkušenostem nějakého "proruSSkého dezoláta" věřit. ;-)

další...