ČasProBydlení  |  Pravda24  |  MyMuži  |  VipShow  |  ByznysDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  HobbyDeník


Nalezeno 20 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetdva:
   


Odebírat

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Nerrg) (7.2.2023 9:26) reagovat
Gretenismus: Líbí se mi návrh na PVO Lipno - Dunaj. https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/precerpavaci-vodni-elektrarna-lipno-dunaj.A150109_2129705_budejovice-zpravy_jkr V Německu mají uměle propojené velké řeky a ty kanály mají běžně přes sto km. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_canals_in_Germany Např. Dunaj - Rýn (Rhein-Main-Donau-Kanal) máme kousek za hranicemi.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (4.2.2023 2:52) reagovat
O tom, co je a co není green", se nerozhoduje na Roumigu. Jádro je zkrátka ideologicky nepřijatelné. A na velké přečerpávačky jsou nutné vhodné lokality s velký převýšením atd. Otázka je, kolik jich máme. Mimochodem Velké stráně byly svého času v nemilosti ekoteroristů. Kolísání hladin v těch umělých nádržích údajně vadí vodním živočichů, kteří se do těch nádrží nastěhovali a spokojeně si v nich vegetují.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Najdi rozdíl mezi libtardem a lidtardem neboli mezi pseudodemokratem neliberálním a nelidovým) (4.2.2023 2:50) reagovat
Karlax2 psal, že pro obnovitelné a green zdroje nejsou vyzkoumané potřebné technologie. Na to jsi ty reagoval "Ale jsou". Tudíž jsem logicky předpokládal, že je debata o obnovitelných a green zdrojích.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (mrkevRP (4.2.2023 2:31) reagovat
@Gretenismus Nepíšu. Jádro je "green" zdroj, akorát se tak neoznačuje. Přečerpávačky taky, akorát se místo přečerpávaček s životností století plánují stavět baterky. Celé je to o tom, že se vždycky někdo rozhodne co bude dotovat a to se potom jede, nehledě na poměr cena/výkon, efektivitu a reálnou prospěšnost takového řešení.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (4.2.2023 1:16) reagovat
mrkev: S tímto by se dalo s nějakými výhradami souhlasit. Jenže to píšeš o něčem úplně jiném. Karlax2 psal o technologiích obnovitelných a green zdrojů.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (mrkevRP (3.2.2023 20:41) reagovat
@Gretenismus To si mě vůbec nepochopil. Rapidně snížit spotřebu by se dalo např. lepší izolací baráků, převedením většiny nákladní dopravy na koleje, zvětšením podílu jádra v mixu (celoevropsky), výstavbou sítě přečerpávaček, instalací solárů jen tam, kde to skutečně dává smysl, lepším řízením dopravy, přesunem dálkové dopravy na koleje, atd. Většinu z toho lidi nechcou, protože to není pohodlné.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (3.2.2023 8:47) reagovat
mrkev: A konkrétně které "zelené" technologie jsou reálně a smysluplně schopné skutečně nahradit všechny "nezelené" technologie?

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (mrkevRP (3.2.2023 2:43) reagovat
@Karlax2 Ale jsou, akorát je z jiných důvodů nejsme ochotní implementovat.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (mrkevRP (3.2.2023 2:42) reagovat
Nějak jsem si nevšiml, že by tam padlo něco nového. Navíc mám pocit, že kdyby tam něco nového padlo, tak to přes to drmolení ani člověk nechytí.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (2.2.2023 17:56) reagovat
Navíc ropa, plyn a uhlí se nepoužívají jen a pouze jako zdroj energie, ale i jako suroviny. Z ropy se vyrábějí např. plasty, z plynu hnojiva atd.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Prawda . . . ) (2.2.2023 14:56) reagovat
@adams: Možná ses na to video nedíval, ale jak jsem psal. Výstavba a provoz větrné elektrárny je v podstatě reklama na fosilní paliva. Běžní lidé vůbec neuvažují nad tím, co všechno se z/za použití fosilních paliv vyrábí. Řešíme pořád dokola elektřinu a dopravu, ale nikdo se nepozastavuje nad produkcí hnojiv, cementu, ocele/kovů, plastů, dokonce léků ...Vymysli, jak nahradit fosilní paliva v těchto odvětvích, a pak až bude dávat smysl řešit výrobu elektrické energie.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (VFRiRP (2.2.2023 13:40) reagovat
Smil Flek z Nohavic

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Tiktak) (2.2.2023 13:22) reagovat
Tak zrovna u oceánských lodí nemusí být baterie limitujícím faktorem. Mořská voda je vodivá, takže proč ji neudržovat na populárních trasách pod napětím pár tisíc voltů? :-D (Jinak, seriózněji, v tomto ohledu se mi líbil nápad částečného návratu k plachtám.)

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (2.2.2023 13:20) reagovat
Problém je, že jediné spolehlivé zdroje zelené energie jsou vodní elektrárny. Jenže na to je nutné mít dostatek vhodných toků. Což má v Evropě jen Rakousko a Norsko. Kompletní přechod na Občasné Zdroje Energie jako jsou panýlky a větrníčky by vyžadoval astronomickou kapacitu akumulace (tu nemáme a v dohledné době mít nebudeme) nebo kompletní změnu způsobu odběru energie. Například by se ve fabrikách atd. vyrábělo jen od jara do podzimu a jen během slunečních větrných dní.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Karlax2) (2.2.2023 11:06) reagovat
Tah na obnovitelné a green zdroje není v konečném důsledku špatný, ale je nutné si přiznat, že aktuálně nejsou vyzkoumané potřebné technologie, a tak by zapojení obnovitelných a green zdrojů neměla být prioritní politika, maximálně sekundární.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Gretenismus) (2.2.2023 8:18) reagovat
adams: Jaký objem energie máš na mysli tím "tu energii"? Například sluneční záření má 7 tisíckrát vyšší energii než je celková spotřeba energie celého lidstva.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (adamsRP (2.2.2023 5:15) reagovat
Prawda . . .>Mno, právě. A teď si představ, co to udělá, když tu energii, co se tam ukládala stovky milionů let, pustíš zpátky do oběhu během tři sta roků. :D

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Prawda . . . ) (1.2.2023 22:25) reagovat
Taky je zajímavé se podívat na to, co všechno se vlastně z fosilních paliv vyrábí. Tu přednášku už jsem viděl dříve, něco málo tam zmíní, s tím že největším paradoxem je výstavba a provoz větrné elektrárny.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (Prawda . . . ) (1.2.2023 22:22) reagovat
@Argent: Každý kdo zná základní principy fyziky a termodynamiky, tak to chápe. Čistě v kostce, stačí si uvědomit, že energie nevzniká z ničeho. Ve formě uhlí, ropy a plynu se energie ze slunce, mrtvých zvířat a rostlin ukládala v zemi stovky milionů let, ne-li déle. Bohužel ale, zelení (většina, ať chceme nebo ne), tak to ''platí'' a prostě křičí víc, než ta menšina, která chápe to, co jsem zmiňoval výše. Takže stavíme větrníky a dotujeme elektrickou (bateriovou) přepravu.

Video 'Úžasná přednáška o energii' Video 'Úžasná přednáška o energii' (ArgentRP (1.2.2023 21:19) reagovat
Dejte tomu chvíli a uvidíte jak nesmyslný green deal je z pohledu skutečné spotřeby zdrojů. Ne jen elektriky a tepla.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...