VipShow  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProBydlení  |  ByznysDeník  |  MyMuži


Nalezeno 39 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátosm:
   


Odebírat

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (tamžádný) (26.2.2024 20:53) reagovat
tam žádný vodiče nejsou

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 20:50) reagovat
Ty to vidíš jak Hurvínek válku a pak to dopadne "naše sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce". Každý konektor, který na tom bagu na videu je, budeš mít na těch propojkách taky, jen kvůli sběrnici leckdy větší. Zmenší se ti málokterý. Navíc tam budeš mít ty tvoje propojovací secvakávací konektory, který tady vůbec nejsou. Celé ti to jen nakyne a z toho baga na videu uděláš mega bago. Nakynou ti i protikusy na čidlech a nakynou a zdraží ti čidla. Vymyslel jsi prostě totální pičovinu, to neukecáš

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 19:52) reagovat
Zabirat misto? Vazit? Ve srovnani s cim? S tim bagem na videu? Lol.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 18:33) reagovat
Ty vole to fakt ne... Tak nebudeš ručně krimpovat, ale napojovat kýble konektorů. Ty konektory budou něco stát, budou zabírat místo, budou něco vážit a budou potenciálně způsobovat problémy. Vymýšlíš komplikovanou pičovinu místo jednoduchého drátu, který ustřihne a nakrimpuje stroj a je nejlevnější, nejspolehlivější, nejrychlejší na výrobu, nejlehčí, nejmíň problémový.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 18:27) reagovat
Jakej svazek porad? Mluvim o sbernici. To budu treba ctyri vodice. Dostanes par kabelu. Na jednom bude napriklad male a na druhem konci trikrat female, dalsi bude male a na druhem konci petkrat female a ty to jenom secvakas jako stavebnici.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 18:09) reagovat
Ty spoje budou v tom SVAZKU, ty dráty k těm konektorům potřebuješ nějak spojit. Ten svazek nevysere kozička Merlin, ale ten musí někdo vyrobit a ty dráty v něm nějak zpracovat. A v té tvojí superjednoduché sběrnici je mnohem více potenciálních problému, je s tím mnohem víc práce a je to o dost složitější a dražší než to, co se ti nelíbí jako složité. Nemluvě o té pičovině se stovkami unikátních spínačů s řadiči sběrnice. Ten tvůj nápad na sběrnici je prostě ze všech možných úhlů pohledu totální pičovina.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 17:59) reagovat
Ty budes asi fakt momentalne zaostalej. Co chces vlastne rict? Ze neni mozne vyrobit kus spolehliveho kabelu s parametry rekneme "Konektor, metr kabelu, dva konektory, pul metru kabelu, tri konektory". Proc by musel nekdo nekde rucne cosi napojovat?

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 17:55) reagovat
Sice je to škoda slov, protože ty tady blekotáš nesmysly, ale znova - nemluvil jsem o konektoru na snímači, ale o způsobu napojení vodičů ve svazku, kterým ty konektory z jednotlivých snímačů budeš zapojovat - ta tvoje sběrnice, aby všechny dráty nevedly na ŘJ, ale řetězově mezi snímači. Zjisti si, co to je kontakt (kolík, dutinka, male/female terminal), spojka (splice), konektor (connector assembly, steckverbinder) a krimpování kontaktů (kleštěmi, strojně). Do té doby se vyjadřuj jen k dloubání v nose.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 16:57) reagovat
Eržika: A tobe kdyz daj do ruky senzor na kabelu, zakoncenym konektorem, tak prohlasis "fuj to nechci, to je cinskej smejd rucne krimpovanej"?

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (cobololko) (26.2.2024 16:33) reagovat
tabulkove casy

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 16:06) reagovat
Ty už to nehul, víš o tom úplné hovno. Nevíš nic o svazcích a nevíš nic o elektrice v autech. Vyjadřuj se prosím jen ke šťourání v nose. Ani nevíš, co je to kontakt, spojka a konektor. To je jak řešit s afričanem iglu.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 15:59) reagovat
"V takto malém svazečku bez nějakého extrémního zdroje rušení nebude mít analogový přenos žádný vliv." Rikal mistr ve fabrice? Jo, on to neni problem, dokud to neni problem, ale pak ma auto porad nejake glitche a ani autorizak se vsemi pristroji si s tim nevi rady. "musíš buď spojit dráty ve spojkách (ručně), nebo krimpovat dva vodiče do jednoho kontaktu" - proc proboha? Proste nacvaknes konektor do konektoru.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 15:46) reagovat
V takto malém svazečku bez nějakého extrémního zdroje rušení nebude mít analogový přenos žádný vliv. To ti říkám a konstatuji. Ať má ten drát 50cm nebo 120cm. Na osobním autě bys ten drát musel obmotat několikrát kolem celýho auta nebo promotat vstřikovači, aby ti zkreslil měření. Tvůj argument s opravou při poškození je pičovina - jednak ho snadno opraví kdekdo, jde to snadno, nerozebírá se kvůli tomu celé auto (pokud to není lakatoš) a stejně tak se ti může úplně stejně poškodit svazek se sběrnicí.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 15:41) reagovat
Radši se do toho už nemotej, psal jsem to níž. Když ti vede drát ze snímače do ŘJ, tak ti ho ustřihne, popíše a osadí kontakty jeden stroj. Když chceš pro "zjednodušení" zapojovat sběrnici mezi sousedními konektory, musíš buď spojit dráty ve spojkách (ručně), nebo krimpovat dva vodiče do jednoho kontaktu - což není vždy optimální, není vždy možné a je dost komplikované na stroji a většinou se dělá ručně... O navýšení ceny o několik centů za elektroniku s řadičem sběrnice jsi psal ty.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 15:14) reagovat
Nevim co to tam ten chlapik mota, ale ja v tom tech tvych "par desitek centimetru" proste nevidim. Ja tam vidim tak dva metry. A kdykoliv se tam neco posere, uz to nikdy nedas do tovarniho stavu, protoze bys musel rozebrat cely auto. "A fakt nechceš zapojovat ABS/EBS přes čínské párcentové šunty pospojované ručně krimpovanými řetězci vodičů". Tohle je nejaky trolling? Co je to za argument "kdyby se to delalo jinak, bylo by to z cinskych suntu"? Proc by musely byt vodice rucne krimpovane proboha?

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 15:04) reagovat
Takže o tom víš úplný hovno. Smysl dává mít někde po autě rozmístěných pár IO jednotek, které posbírají údaje z okolních čidel a snímačů, případně zahýbou akčními členy a přes celé auto to jde už po nějaké sběrnici. (na něco takového vypadá i ten svazek na videu). Je ale úplná pičovina cpát řadič sběrnice do kdejaké kokotinky za pár centů. A fakt nechceš zapojovat ABS/EBS přes čínské párcentové šunty pospojované ručně krimpovanými řetězci vodičů. Tam chceš pármetrový kabel napřímo s analogem.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 14:53) reagovat
"Dával by jsi na redundantní sběrnici i toto?" Eržika: Podle toho, kam bych ten signal musel tahnout. "Mizivou nepřesnost způsobenou pár desítkama cm vodiče" Tady se bavime spis o jednotkach metru a tahas to ve svazku, kde je desitka dalsich nestinenych signalu. Jo, prevodnik u senzoru bude lepsi.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 14:44) reagovat
Dával by jsi na redundantní sběrnici i toto? https://www.gme.cz/v/1497164/kg03-kapotovy-spinac-1pol-onoff

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 14:35) reagovat
"Kdyz digitalizujes data hned u senzoru, tak se tim navic zbavis chyby zpusobene utlumem/rusenim na vedeni" Další pecka. Mizivou nepřesnost způsobenou pár desítkama cm vodiče (v zarušeným prostředí prostě přidáš kroucení/stínění) nahradíš přesností čínské krabičky "za pár centů". Ta teda bude měřit zaručeně megapřesně a spolehlivě... Ty prosimtě někdy vypni počítač a běž se projít do parku, než začneš blouznit o digitálním štěbetání vrabců a jejich propojení sběrnicí řitním otvorem.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 14:18) reagovat
A ani neušetříš na tom, že by ty dráty na sběrnici byly kratší a měl bys méně mědi - protože práce a ruční osazování kontaktů a zbytečná manipulace s více dráty ti hodně převáží ušetřený materiál. Nemluvě o tvé redundantní sběrnici. Ty pičo, Pt teplotní čidlo s programovatelným rozhraním a redundantní sběrnící...

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 14:12) reagovat
Jen je nebude mít nalevo, ale budou víc u těch malých konektorů napravo. Celkově ve svazku jich ale bude víc, svazek se bude hůř vyrábět a bude dražší. Drát kontakt-kontakt ti osadí kdejaká stříhací mašina, propojovat to do řetězce musíš ručně kleštěma. Navíc LIN je ta na dráty nejmíň náročná sběrnice, většina jiných rozumných sběrnic má vodiče 2 (+napájení). Navíc máš složitější/dražší snímače. Prostě to všechno jen brutálně zhoršíš - pokud to není záměr...

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (misilRP (26.2.2024 14:04) reagovat
hele, jehovista, mozna jsi nekdy sel kolem sbernice nebo ji videl z vlaku, ale tady meles hovna. A to se neresi spolehlivost, kde kdyz se ti prerusi drat v tomhle svazku tak max.nefunguje jedno cidlo a jednotka si zpravidla umi chybejici signal dopocitat z jinych cidel a v nouzaku jedes dal. Kdyz se ti prerusi drat na te tvoji sbernici, tak prides o vse za prerusenim. Kdyz se ti zkratuje na plus nebo kostru, tak mas odstavenou celou sbernici. To v aute fakt chces.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 13:54) reagovat
"pořád mezi nimi vede vodič, který jen nevede do ŘJ ale jde do sousedního čidla" Vyborne... zacinas se chytat. "Ale ty vodiče tam pořád jsou a je jich víc." A sakra... plany poplach. Hele chces mi rict, ze kdyby to bylo na te tve LIN, tak tam ten frajer nebude mit nalevo bago 50 dratu, ale 100 dratu? To je teda dost tupa sbernice.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 13:49) reagovat
Pokud ta adresa do takto jednoduchých pičovinek vůbec půjde nahrát - blbosti na tyto sběrnice mají adresu často natvrdo neměnnou (protože to musí být jednoduché a levné, ne se pičovat s nějakými dalšími protokoly) a musíš si prostě od dodavatele koupit tu správnou krabičku.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 13:47) reagovat
I když si vezmeš nejjednodušší LIN, tak potřebuješ v každém konektoru 3 dráty - plus, mínus a LIN. Ale když ten LIN propojíš mezi dvěma sousedními konektory pořád mezi nimi vede vodič, který jen nevede do ŘJ ale jde do sousedního čidla. A musíš řešit spojky nebo spojovat dva dráty v jednom kontaktu. Ale ty vodiče tam pořád jsou a je jich víc. Navíc máš dražší snímače/spínače/čidla/cokoliv, navíc je musíš nastavovat. Pičovina. Adresu ti do manuálu nikdo nenapíše a už vůbec ti nedá SW pro její nahrání.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 13:36) reagovat
V manualu najdu adresu, napalim ji do snimace a frcime. "místo 50 drátů jich bude 100." Tak tady uz se ztracim. Chapes, ze sbernice ma prinos v tom, ze ke vsemu nemusi vest extra kabel? Z mastale ti taky nevedou extra draty az k roumenovi domu a presto to funguje spolehliveji, nez kdyby tam vedly.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 13:26) reagovat
No ty vole. A pak budeš pičovat, že musíš objednávat přesně konkrétní náhradní díl s nastavenou správnou adresou pouze od výrobce přes půl světa nebo nahánět servisáka s diagnostikou, než aby jsi šel do nejbližšího krámu a vrazil tam jeden z mnoha generických snímačů, který má stejnou standardní montáž a charakteristiku. Taky tím ten svazek ještě víc zkomplikuješ a zdražíš, že místo 50 drátů jich bude 100. Gratuluju. Potřebuji dojíždět 5km do vedlejší vesnice (po cestě) a ty mi radíš ponorku s křídlem.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 13:09) reagovat
> nebo z každého Pt snímače uděláš krabičku na sběrnici Ano. Extra naklady na kazdy senzor par centu. Kdyz digitalizujes data hned u senzoru, tak se tim navic zbavis chyby zpusobene utlumem/rusenim na vedeni. Win-win

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 13:06) reagovat
Ano, ale k čemu vedou? Potřebuješ pospojovat jednoduchá čidla/snímače/spínače/akční členy. Budeš je dávat všechny na sběrnici? Nebo jak chceš spojit několik Pt odporových teplotních snímačů s něčím, co vyhodnotí nasnímané teploty? Budeš mít jednu ŘJ, která bude spojená s každým čidlem dvěma dráty, nebo z každého Pt snímače uděláš krabičku na sběrnici, ke které povedeš napájení a datovou sběrnici? Nebo co si myslíš, že ten svazek na videu spojuje? To není propojka dvou jednotek.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 12:32) reagovat
Asi se koukame na jine video. Ja tam tech vodicu vidim par desitek.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 12:16) reagovat
Díval ses na to video? Drtivá většina těch konektorů má 2 nebo 3 piny - co na tom chceš zjednodušovat sběrnicí? Tím v tom akorát uděláš bordel. Boha jeho volat programátora na opravu sekačky na trávu.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 11:51) reagovat
... kdyz se ti to nekde skripne, budes delat hodne prasackou opravu, nebo rozebirat pul auta.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 11:50) reagovat
Me prijde levnejsi resit aktualizaci SW/FW, nez aktualizaci takovehohle baga kabelu. Na vsechno ti teoreticky staci dva vodice(ale dal bych teda silovy zvlast, aby ke kazdemu senzoru nemusel byt kabel na x amper). Sbernice muze byt takova, ze muzes mit redundantni cesty, takze by to bylo i spolehlivejsi. Tenhle bordel ma spoustu nevyhod - Bud davas i do holatka zbytecne kabely na vsechny extra vybavu, nebo musis extra vybavu resit uz od zacatku a zakaznik si to pak nemuze dokoupit.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 10:24) reagovat
Záleží samozřejmě také na sériovosti a sofistikovanosti cílového zařízení - jestli děláš malosérii nebo miliony kusů, jestli to je do dětské hračky nebo do vědeckého přístroje... Ale obecně není těch situací, kdy tě sběrnice absolutně spasí hodně... Stejně ty svazky pořád musíš dělat a tahat minimálně kvůli přivedení napájení a té sběrnice...

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (Eržika) (26.2.2024 10:20) reagovat
jehovista - pravděpodobně ne. Protože to, co je zapojeno tím kabelem se ti změní na programový kód, který někdo musí psát, udržovat a aktualizovat, do toho řešíš parametrizaci a aktuálnost SW/FW. Týpka s kleštěmi vyměníš za programátora... Zařízení se sběrnicí budou násobně dražší, než hloupé odporové teplotní čidlo nebo indukční snímač, kterých si vyhodnotí jedna sofistikovaná ŘJ hromadu. Má cenu mít několik I/O jednotek na sběrnici pro zkrácení kabeláže, ale je blbost násilně rvát na sběrnici všechno.

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (mixiRP (26.2.2024 9:38) reagovat
jehovista: no, na to zatím přišla jenom Tesla, že není nutné tahat po autě kilometry tlusté mědi, když už mnoho let existuje automotive verze ethernetu i s PoE 8-)

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (jehovista - ten pravyRP (26.2.2024 8:37) reagovat
Nebylo by lepsi tam dat nejakou sbernici?

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (honey_) (26.2.2024 8:25) reagovat
Jestli je placený od hodiny, tak akorát kokot kurví normu...

GIF 'production of cable harness' GIF 'production of cable harness' (84e61bacb) (26.2.2024 8:04) reagovat
Docela už lidsky vypadající robot. Dělají velké pokroky... 8-)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...