VipShow  |  MotorGuru  |  ČasProŽeny  |  ČasProBydlení  |  HobbyDeník  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  MyMuži  |  TechSvět  |  ByznysDeník


Nalezeno 36 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Sedmdesátšest:
   


Odebírat

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (DzzD) (12.8.2020 7:50) reagovat
Tak sem s tim ;)

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Dr.Str.RP (12.8.2020 6:43) reagovat
(DzzD) Ano

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Kalda) (20.5.2020 13:39) reagovat
DzzD: a co zakon o zachovani energie? jinak zajimavej pseudodokument Planet of humans

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (DzzD) (20.4.2020 8:09) reagovat
prokazané? maš k tomu nějaký odkaz?

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Dr.Str.RP (20.4.2020 7:13) reagovat
(Ja001) Jsem z budoucnosti a je prokázané, že větrníky zpomalují proudění vzduchu, takže za sebou způsobují sucho.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (UjoPlynarRP (4.2.2016 7:04) reagovat
boze, to uz ake hovna musi mat clovek v hlave, aby sa na to pozeral takto? ale paci sa mi pomer lajkov, je super ze je tam v tom cesku a u nas tolko vykradnutych kokotov. To je akoby boli vsetci buzeranti, to by bolo tiez dost fajn.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Abdul_HasanRP (3.2.2016 10:53) reagovat
IMO se na OZE šlo špatně, ke každému zdroji OZE s nestálým a nepředvídatelným výkonem (u nás soláry a vítr) měli dát povinnost stavět vyrovnávací systém (bateriový, přečerpávací, akumulační pro teplo u tepláren/výtopen, popř. jiný) alespoň na 2 dny výkonu (moderní turbíny mají náběh z nuly na plný výkon do 50 hodin), samozřejmě placeno vlastníkem elektrárny. Tyto zálohy ovšem nedovolit připojovat do regulace a záloh, pokud nejsou výkonem nad rámec obnovitelného zdroje.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Abdul_HasanRP (3.2.2016 10:51) reagovat
Ja001: bypass turbíny vyřeší vše...

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (cptbrpt) (2.2.2016 17:55) reagovat
.. že větrníky zabíjejí ptáky je prej potvrzený, představitelný taky. na druhou stranu jsem se docela hodněkrát byl pod a kolem větrníků projít a mrtvýho ptáka jsem neviděl myslím ani jednoho. třeba podél silnic je ale vídám celkem běžně... tak nevím.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Alois MatzelsbergerRP (2.2.2016 14:43) reagovat
Praveze to jadro tam dava velkej smysl. Mas urcitej podil spotreby energie, kterej jede neustale (ruzny fabriky a dalsi) a na to je jadro idealni.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Ja001) (2.2.2016 14:25) reagovat
do tej tvojej kombinacie je jadro dost na picu, tam si nemozes hybat vykom v kratkom casovom useku, to uz radsej elektrolyzu vody v case prebytku a plynovu turbinu, ucinnost elektrolyzy vody sa uz podarilo posunut na 80-90%

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Gebirgehund) (2.2.2016 14:02) reagovat
Pro me za me ... at to klidne udelaji, ja usetrim. Nabiju si levnou elektrikou v noci, kdyz bude foukat. Ale vetsina lidi z toho asi bude zoufala. A prumysl se odstehuje pryc. Kombinace solar, vitr, prilovove elektrarny, precerpavacky (hodne precerpavacek) a jadro je vyrazne rozumnejsi cesta.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Gebirgehund) (2.2.2016 13:59) reagovat
OZE samozrejme muzou nahradit ostatni zdroje, ale nebude se vam to libit. Pokud bude foukat a svitit, bude 1 kWh stat treba 10 haliru, pokud na stedry vecer nebude foukat, zaplatite za rozsviceni vanocniho stromecku vic, nez o pul roku driv za nabiti celeho elektromobilu. Resi to baterky a menice, ale olovo nic nevydrzi a lithium je drahe. Vysledkem by bylo, ze lidi, co tomu vubec nerozumi budou doma mit otevrene Pb a NiFe/NiCd clanky (kazdy nemuze dat ctvrt mega za LiFePO baterku) a ziraviny vsude.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Gebirgehund) (2.2.2016 13:56) reagovat
Hm: myslim, ze konce tech vrtuli se toci docela rychle. Rozhodne rychleji, nez cokoliv, co bezne ohrozuje ptaky.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (NedosRP (2.2.2016 13:45) reagovat
Hm:To bude opravdu mýtus. Ještě jsem neslyšel jedinýho netopýra si stežovat.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Hm) (2.2.2016 12:30) reagovat
Další mýtus, je fakt že třeba netopýrům větrné elektrárny vadí, protože mají jemné cévy v plicích, které náhlou změnou tlaku praskají, ale srážka s ptákem je téměř nemožná. ;-)

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Ja001) (2.2.2016 12:09) reagovat
milujem kecy o tom, ze setrenie nie je realne a musime celu Zem splundrovat, cim dalej tym viac mam pocit, ze ludstvo si nic ine nez definitivnu pandemiu nezasluzi

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (fghjRP (2.2.2016 10:09) reagovat
mrkev: keby to tam nechali lezat, tak by sa za par (mozno desat) rokov zrutil ten povodny sarkofag, co by bolo dost neprijemne... Inak, jadro je momentalne jedina realna cesta, ako nasytit nasu spotrebu energie. Setrenie je sice tiez cesta, ale nie je realne.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (NedosRP (2.2.2016 9:45) reagovat
Duky:A jejich zavírání je projev hlouposti. Naštěstí elektřina se dá přepravovat na velké vzdálenosti. A pokud do toho nebudou kecat lidi, kterí tomu nerozumí, možná se to jednou spraví.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (mrkevRP (2.2.2016 2:56) reagovat
@PaulZy "zafinancovala EU, ale jinak..." Ale jinak co? Kdyby nebyly prachy, tak by nebyly prachy? Jako I kdyby to teď nechali x let ležet, tak se maximálně lokálně o něco zvýší radiace, ale rozhodně jim to znova nebouchne...

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (al5249RP (2.2.2016 2:35) reagovat
takovy roztomily domecek, za starych dob nam dodal veskerou energii, dnes se stejnymi cmoudiky dodava jiz jen zalozni energii a navic jsou ti cmoudici uplne neskodni a nikdy neublizili jedinemu ptackovi ;-)

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (PaulZyRP (2.2.2016 1:59) reagovat
Abdul_Hasan: dokonce... :-/ a pochybuji, že by se to nějak v dohlednu změnilo. Třeba pro Černobyl byl problém vůbec sehnat finance, i když je tam 95 % veškerého odpadu z havárie. UA se pár let potácí nad bankrotem, takže sarkofág zafinancovala EU, ale jinak...

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (DukyRP (2.2.2016 0:29) reagovat
Bohužel, výstavba atomových elektráren je hrozně nedynamická záležitost :-(

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Abdul_HasanRP (2.2.2016 0:22) reagovat
PaulZy: ne mimo Evropu, ale mimo EU, např. na západní Ukrajině jsou uhelky napojené na "západoevropskou" síť, vesměs všechno svinstvo pouští do vzduchu. Energii od nich kupují např. rakušané a italové...

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (PaulZyRP (2.2.2016 0:09) reagovat
Z uhlí uniká mj. radiace. V rozvojových zemích mimo Evropu (tuším i vč. Číny a Indie) není normální, aby vůbec byly uhelky odsířené (takže pak prší slabý roztok sírovky). Větrník v podmínkách ČR má splatnost tak 300 let, ale pochybuji, že tak dlouho vydrží. O mazutu z ropy, plastech (min. nátěru) z ropy nemluvě. Soláry ještě před 2 lety v ČR nevyrobily víc, než se do nich v Číně vložilo elektřiny z hnědého uhlí. Navíc se staví na orné půdě, jak kdyby vyráběly elektriku z hnoje.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (PaulZyRP (2.2.2016 0:03) reagovat
Soláry, větrníky a geo... To jsem na té agitce nesnášel. Hnutí Duha a podobné organizace vnucují, že 2 větrníky a pár solárů bude mít stejný výkon jako uhelná elektrárna, že pro geotermální energii stačí navrtat 100m studnu a z jaderky se ten odpad válí někde na haldě. Pro připomenutí: To nedělali ani Sověti, ač dali vzniku jezeru Karačaj, z jehož břehu se občas vznese oblak uschlého prudce radioaktivního kalu a výlet k jezeru = sebevražda. Většinou se vzpomíná Černobyl, ale ani ten není horší než uhlí.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Ja001) (1.2.2016 23:59) reagovat
veternik ti z celkovej energie vetra ubere nula cela prd a aj to len z vetra v malej vyske, nase vrtulky nemaju sancu ovplyvnit presuny vzdusnych mas a vykyvy vo veternikoch/solarkach mozu riesit aj precerpavacie baterie, vyrabaju sa aj v gigawatovych kapacitach a zivotnost elektrolytu a katod je teoreticky neobmedzena, akurat protonova membrana potrebuje raz za cas vymenit

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (BGRP (1.2.2016 23:56) reagovat
btw mjk

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (BGRP (1.2.2016 23:56) reagovat
avan: nie, zacne fukat na opacnu stranu

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (mrkevRP (1.2.2016 23:38) reagovat
@avan Ne, ale teoreticky můžou velké plantáže zamíchat s ekosystémem. Vítr vzniká díky vyrovnávání tlaku. Proto ti meteorologové ukazujou kde je tlaková výš a kde níž. Tyhle rozdíly vznikají hlavně díky ohřevu planety sluncem. Tj. větrník taky bere sluneční energii, ale jiným způsobem.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (mr.jodaRP (1.2.2016 23:37) reagovat
nie naberie nekonecnu rychlost a bude dalej zrychlovat

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (Dr.RocksoRP (1.2.2016 23:37) reagovat
jo jo stejně jako přestanou fungovat vodopády

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (avanRP (1.2.2016 23:33) reagovat
ked budu veterniky bezat nekonecne dlhy cas, zastavi sa nakoniec na zemi uplne pohyb vzduchu?

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (no-XRP (1.2.2016 23:23) reagovat
Krásně vystižená logika Němců. Aby zvýšili podíl obnovitelných zdrojů, odstaví jaderky a nahradí je větrníkama a solárama. Pak jim dojde, že to nebude fungovat a postaví na dorovnávání největší uhelku, jaká kdy v Německu stála. V důsledku toho se těží víc uhlí, do vzduchu jde víc CO2, na odsiřovací filtry se těží víc vápence a likvidujou krasové oblasti. Sádra, která vzniká odsiřováním, jde do zavážky, protože trh o ní nemá zájem.

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (janciRP (1.2.2016 23:06) reagovat
thermonuclear core lvl 34 a k tomu plna prdel generator gen2 lvl 30

Obrázek 'old new energy' Obrázek 'old new energy' (hansoRP (1.2.2016 23:03) reagovat
also 1000 bird choppers = 1 power plant [power]



Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...