DealeXtreme  |  Hosting zdarma  |  Fleshlight  |  Domény od 79Kč  |  Sleva na mall.cz


Nalezeno 13 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
Třicetjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (..) (12.1.2018 13:53) reagovat
Psychiatr: Školy mi připadaly zazmrdované i za nás v 90. letech. I na základce se nejlépe měli submisivní jedinci bez mozku. Stačilo jen být členem stáda, nemít na nic názor (teda spíš "nemít jiný názor, než měl učitel"), na písemky se vše naučit zpaměti bez pochopení látky a měli o dobrý prospěch postaráno. Identifikovat takového "memorizátora" z pozice učitele není těžké, ale proč by si ztěžovali práci, žeano.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 13:38) reagovat
To znám velice dobře, kvůli tomu jsem zdrhnul do zahraničí. Ten proces je horší v zemích, kde se nic užitečného nedělá. Čím méně se ve firmě dělá užitečného, tím rychlejší zazmrdování. --- Problém je, že se už zazmrdovávají i záklandí a střední školy, kde se mrví už malé děti. Namísto šancí pro děti se stávají jen obětí zmrdů. --- O univerzitách ani nemluvím, ty jsou v ČR zazmrdované už minimálně 5 let velice kvalitně. I když zazmrdovanosti amerických či britských univerzit to ještě nedosahuje.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (pikenko) (12.1.2018 13:22) reagovat
@psych ej veru, všeobecná kokotizácia spoločnosti pokročila od klasického štádia keď boli parazitmi (okrem politikov a luzy na sociálnom výpalnom) len právnici, do dnešnej korporátnej apokalypsy s 350 levelmi managormentu, húfmi psychozmrdov od personalichuja čo vás prijíma až po externého konzultanta najatého na vaše vyhodenie (a nabudúce už len otrokov z agentúr)... a zhovadilá korporácia potrebuje nielen CEO, CFO, CTO, ale aj jebkov typu CCO (chief cultural officer) s magóriami typu corporate identity

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 12:01) reagovat
Já to znám ještě jinak. Firmy si nechávají technické a odborné zaměstnance vybírat personálními agenturami. Tam je proklepne 20letý mladík či slečna, kteří hodnotí řeč těla, způsob vyjadřování a bombastičnost grafické úpravy životopisu. Odoborník samozřejmě neprojde, a to co jim personálky pošlou je odpad. Firmy, které takto dementně vybírají své zaměstnance pak hojně píší do českých novin o špatné kvalitě zaměstnanců, či dokonce že nejsou lidi na tehcnické profese. A že scházejí kvalifikovaní pracovníci.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (..) (12.1.2018 11:09) reagovat
jn, je to tak. Znám firmy, kde dělají ve vedení (třeba na pozici technický ředitel atp.) poloautističtí matfyzáci a funguje to. Znají dokonale svoje produkty a výrobní procesy. No ale ti se na svoje pozice vypracovali. Kdyby šli o takovou pozici žádat jinam, tak by je tam dvacetiletej "HR expert" poslal do prdele páč nemají ty potřebné zmrdí schopnosti jako třeba správnou velikost saka nebo hojnou účast na společenských akcích :-P

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 10:50) reagovat
V politice pak zazmrdování jde s požadavkem "chci prezidenta, který umí dobře reprezeontovat, je vždy slušný, a všichni ho mají rádi" - což znamená jinak řečeno "chci zmrda". Mě by jen zajímalo, jestli by někdo takto vybíral šéfa svého podniku, kdyby šlo o jeho peníze.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 10:48) reagovat
Ve vědě to končí rozvojem genderových věd, cinklého genderového oteplování, podporem ekoterorismu, a dodávání "vědeckých" důkazů korporacím, kdykoli to podpoří jejich zisk. Zazmrdování vědy pokračuje rok od roky sedmimílovým tempem.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 10:47) reagovat
V každé velké společnosti (vědě, korporaci, státní správě, ...) dojde po odejití zakladatele k zazmrdování. Je to proto, že se lidé, kteří se umí dobře prezentovat a vytvářet sociální a známostní klaky, ale o společnost či práci pro ni jim nejde či to rovnou nazvládají - dostanou do vedení. A to je konec. A tito lidé přesvědčují ostantí o tom, jak jsou skvělí - a přitom jsou kunami v kurníku.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (..) (12.1.2018 10:43) reagovat
V každé velké společnosti (kam počítám i státní správu) dojde dřív či později k zazmrdování managementu a přesně takhle to končí. Zmrdi umí jen jediné - přesvědčit nadřízené o tom, že jsou skvělí ikdyž to není pravda (ale o tom je ostatně i ten obrázek).

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (Psychiatr) (12.1.2018 10:14) reagovat
Připomíná to Českou republiku. Ekonomický růst několik procent, ale 400 miliard ročně odteče pryč z ČR, takže výsledek je neustálý ekonomický propad.

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (StokyR (12.1.2018 9:30) reagovat
"Apple is like a ship with a hole in the bottom, leaking water, and my job is to get the ship pointed in the right direction." - Gil Amelio (Apple CEO)

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (PolicejniProvokaterR (12.1.2018 8:27) reagovat
bitcoin?

Obrázek 'why companies fail' Obrázek 'why companies fail' (PivoR (12.1.2018 7:10) reagovat
Pane kapitán, z důvodu cost cuttingu jsme se rozhodli outsourcovat vaši pracovní pozici do Bangalore. Zde vidíte předpokládaný key performance indicator...


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...