Domény  |  VPS  |  Webhosting


Nalezeno 39 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
Sedmdesátjedna:
   


Odebírat

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (pamětník) (8.1.2019 7:18) reagovat
Kosťa: 75/82 let, hm, tak to bych chtěl vidět ... Tvoje teorie královských důchodů dost kulhá na tom, že se sice zvýšilo dožití, ale věk, do kdy je člověk rozumně schopen, s tím tak úplně nekoreluje. Není to statisticky významnej vzorek, ale pro příklad, v mým okolí pomalu každej druhej řeší nějakou babičku s alzheimerem, která se nepostará ani o sebe, natož aby pracovala, a typicky jsou to dámy po sedmdesátce, poněkud mladší než tvých 82. Nebo přítel mojí sestry těžce bojuje s parkinsonem už od ~55 ...

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (pamětník) (8.1.2019 7:09) reagovat
K otázce průběžný vs spořicí systém, řekl bych, že ten průběžný je jen logickou reakcí na to, jak svět ovládají banky - spoření nemusí ani nikdo explicitně sebrat, bohatě stačí, jak jej zdecimuje inflace (moc mě baví reklamy na důchodové spoření, jak jim mám teď dávat celou vejplatu už za děcko od kolíbky, a to pak bude mít v důchodu třeba milion - ale že bude-li vývoj stále stejný (což nemusí!), tak za těch 50 let nebude mít milion hodnotu ani dnešních sto tisíc, to se zmínit zapomenou).

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (7.1.2019 15:50) reagovat
Otázka jsou pak inženýrské sítě. Zda ti ČEZ, vodárny a plynárny dovolí zasíťovat pastvu/ornou půdu. :-)

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 15:45) reagovat
Prawda . . .: Tu možnost vynětí z půdního fondu jsem zmiňoval, změna územního plánu se musí schválit, takže pravděpodobně bude potřeba někoho podplatit, a potom za vynětí z půdního fondu se platí několikanásobek ceny pozemku. Pravda je, že vyjmout stačí půdorys stavby a zbytek nezastavěného pozemku se vyjímat nemusí.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (7.1.2019 9:30) reagovat
@Kosťa: Hurá uhlí v 1km hluboko. :-) Co se týče územního rozvoje, tak je to složitější. Jinak to s tím polem se dá i dnes, stačí zažádat o změnu územního plánu.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Dež0n - nereg) (7.1.2019 8:29) reagovat
... z toho 363km účelových komunikací na pozemcích firem skupiny jistého svěřeneckého fondu ;-)

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 5:31) reagovat
A když už jsem v té pozemkové reformě, ještě bych vlastníka pozemku udělal vlastníkem všeho na pozemku. Ať máme americké "hurá ropa" a ne české "a kurva, uhlí". A zrušil bych zónování pozemků. Chceš si postavit barák - koupíš pole za 12kč/m^2 a postavíš si barák. A né stavební parcela za 1000 .. 80000kč/m^2. A né pole za 12kč/m^2 a úplatek místnímu zastupiteli 500kč/m^2 za změnu územního plánu.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 5:18) reagovat
567: Ale když už stát to právo zabavovat stejně má, dalo by se to udělat inteligentněji a bez pláče a skřípění zubů. Předělal bych daň z nemovitosti (na které se v současnosti vybere 3x míň, než stojí její výběr) tak, že by se platilo třebas 1 promile z ceny ročně. A tu cenu by sis určil sám, ale když by ti stát chtěl znárodnit, musel by ti dát tebou zvolenou cenu podle posledního daňového přiznání.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 5:06) reagovat
cyklista: Mi se průběžný systém líbí, protože je přímo navázaný na životní úroveň současné pracující generace a není tak jednoduché ho rozkrást. A kdyby věk odchodu do důchodu rostl automaticky s předpokládanou dobou dožití už od Bismarcka, mohli bychom si dovolit královské důchody s 5x nižší daňovou zátěží. Ale teď je docela problém skokově zvýšit věk odchodu do důchodu na 78 let u mužů a 82 u žen.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 3:57) reagovat
gulerwatch: Nebyl bych si jistý, že důchodový systém vznikl těsně po válce, ani tím, že byl umožněn válečnýma ztrátama. Protože Prusko-francouzská válka skončila v roce 1871 a důchodový systém byl zaveden až v roce 1889. Válečné ztráty Pruska a německých zemí činily jen 28 000, z možná 30 000 000 obyvatel.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (7.1.2019 3:24) reagovat
567: Já nejsem pro zabavování, já jsem jen popisoval současný stav a svou domněnku proč tomu tak je. Ale buďto nežijeme v právním státě, a nebo se mýlíš. Protože současný právní řád (bohužel) zabavování umožňuje. Zákon č. 184/2006 Sb. o odnětí nebo omezení vlastnického práva k pozemku nebo ke stavbě.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (456) (6.1.2019 21:15) reagovat
A on někdo tvrdí, že všech 364 km bude v ČR?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (T_xy) (6.1.2019 21:07) reagovat
Průběžný systém je v principu nevyhnutelný. Mladí se musí starat o staré, nikdo jiný tu práci udělat nemůže. Jak se to ekonomicky realizuje je vlastně skoro jedno, výsledek je ale vždy takový, že mladí obsluhují staré. Nemůže to být jinak. Spořením se to pouze komplikuje, lidé něco spoří a pak jim to někdo sebere, jak se běžně děje. Je to vlastně hazardní hra a způsob, jak se pár lidí může napakovat na společenské potřebě, problém samotný to ale neřeší.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (PaulZyR (6.1.2019 19:18) reagovat
Babiš to vylil do státního rozpočtu, že v "důchodovém fondu je peněz dost"... prostě stát vede stejně jak Agrofert, ke krachu.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (6.1.2019 18:26) reagovat
Byla hlavně chyba na ten důchodový fond sahat. Všude jinde ve světě je normální, že penzijní fond je oddělen od státního rozpočtu a vláda nemá právo s těmito prostředky disponovat. U nás si kluci řekli, že si z toho něco málo půjčí, no pak už se to tam nikdy nevrátilo. Rozumně smýšlející občan si proto spoří na důchod sám, za podpory státu, ale přeci jen sám a jen hlupák rozhází celou výplatu s vidinou toho, že mu na stará kolena bude kapesné od státu stačit na plnohodnotné dožití.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (RoumenR (6.1.2019 18:05) reagovat
To je skoro kilometr denne!

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (cyklista) (6.1.2019 17:46) reagovat
Priebežný systém je komunistický vynález, kdy se všechny příjmy dávají na hromadu a stíhají se lepit jen ty největší průsery. V civilizaci na západ od nás mají normální důchodové fondy a lidi si stíhají spořit na důchod z výplaty.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (gulerwatch) (6.1.2019 17:11) reagovat
@kosťa - táto pyramídová hra dôchodkového generačného podvodu zvaná "priebežný systém", je založená na tom že po vojnovom resete bol pomer platiteľ k poberateľovi cez 7-8 ku jednej, no a teraz keď miestami ideme pod 2:1 je jasné už aj politickým zločincom (ktorí z tejto dôchodkovej štátnej sľubotechny profitovali - a kvôli ktorej odučili európanov mať deti) že to proste krachlo a systém si zasa žiada svoju dizajnovú fičuru: VOJNOVÝ RESET (preto vymysleli krimigrantskú apokalypsu)

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (567) (6.1.2019 17:09) reagovat
Kosťa: v právním státě se tohle rozhodně nedá, a ať už jsou tyhle průtahy staveb otravné, tak pořád lepší než aby si stát zabavoval co se mu zachce

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (6.1.2019 16:43) reagovat
Stát sice vybírá hromadu peněz, ale většina jde na mandatorní výdaje a ne na investice. Většinu mandatorních výdajů tvoří důchody. Důchody se nám od Bismarcka zvrhly, původně byly určené k tomu, aby ulevili lidem s péčí o přestárlé, důchodu se dožilo pouze 10% populace. To, že se důchodu dožívá skoro 100% populace a tráví v něm 20 let je enormní zátěž pro státní rozpočet.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Kosťa) (6.1.2019 16:34) reagovat
Prawda . . .:"Vůbec se nemusí vykupovat pozemky, spory, posudky" Nemusí, pokud by stát dospěl k názoru, že je třeba rychle něco postavit, a nějaké zákony by to blokovaly, tak je může zrušit protože stát může všechno. Osobně si myslím, že to, že se to vleče státu vyhovuje, protože by na rychlejší stavbu neměl peníze.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (567) (6.1.2019 16:12) reagovat
Assault: Nejhlasitějším tématem je legalizace drog? To toho asi o nich moc nevíš, nebo je nesleduješ pořádně

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (aladar) (6.1.2019 15:28) reagovat
ja sice nie som cech, ale 'dalnice' a 'silnice' predsa nie je to iste, nie?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Monitoring KGB) (6.1.2019 15:27) reagovat
Takykokot: Protože když někdo nehulí, nic nebere a několik let nepije ani alkohol, tak je logicky smažka. Dává smysl ne?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (AssaultR (6.1.2019 15:17) reagovat
Takykokot: Ať už smažka je, nebo je jenom hulič, důvodem proč ho lidé označují za smažku je ten, že se profiluje jako smažka. Nejhlasitějším tématem jeho strany je legalizace drog, každý druhý člen strany je smažka, každá smažka, která volí, tak volí je, sám Bartoš se obklopuje smažkama a hlásí se ke smažáckému "hnutí" antifa, kromě toho i jako smažka vypadá. A když se někdo tímto způsobem profiluje jako smažka, tak se pak nemá nikdo co divit, že mu lidé říkají smažka,protože,konec konců,nejspíš smažka je.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (kkkk) (6.1.2019 15:01) reagovat
Zkuste si o tom něco přečíst. Úřednice, která kdysi upozornila na korupci na ŘSD byla za odměnu vyhozena. Tehdy šlo k moci ANO a ona jasně řekla, že to celé stojí na tom, koho si Ťok dosadí za ředitele ŘSD. Když to bude někdo z venku, tak se věci změní. Když to bude někdo z ŘSD, tak korupce pojede dál. Ťok moudře zvolil člověka co X let pracoval v ŘSD..

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (m2a) (6.1.2019 14:47) reagovat
dyť jo, budou se stavět, proč ne..? a ty samý se budou stavět ještě v roce 2049..

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (6.1.2019 14:46) reagovat
@nasranek: co tě přiměje volit nějakou stranu? Nastuduješ si nějak volební programy, sleduješ politiku nebo ti stačí jen to, co ti řeknou doma, v televizi, rádiu, na roumingu?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Takykokot) (6.1.2019 14:45) reagovat
Bartoš je smažka protože má dready nebo proč?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (sfdasdfasdf) (6.1.2019 14:41) reagovat
at chcipne ta zkurvena stebacka svine

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (nasranek) (6.1.2019 14:40) reagovat
Prawda . . . Jestli je takových jako ty víc tak naše země spěje do horoucích prdelí

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (BobsikR (6.1.2019 14:34) reagovat
Problem je, ze prsvdu mate oba,Babis opet lze a Bartos je smazka..

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (6.1.2019 14:25) reagovat
Podle čeho chodíš volit? Proč se rozhoduješ právě pro tu nebo tu stranu?

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (nasranek) (6.1.2019 14:15) reagovat
Prawda . . . Na volby sereš? Protože pan Prawda si myslí, že se to zvolí samo a pak bude hulákat jak je možný že se tam dostala nějaká "smažka". Raději bude jen komentovat a kritizovat

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (6.1.2019 14:12) reagovat
Já na volby seru, zbytečná ztráta času.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (NEbudehůř) (6.1.2019 14:08) reagovat
Prawda . . . : tý jo, takhle veřejně nazvat Babiše smažkou, to už skoro vypadá jako kampaň...

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (nasranek) (6.1.2019 14:08) reagovat
Ne! To je proto, že Babiš si vymýšlí líbivá čísla, i když ví, že to právě kvůli tebou vyjmenovaných problematik není možné. Co je ale horší, že lidi jako ty mu to žerou a když to pak nesplní, tak raději křičí něco o smažkách apod.

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (TjefukR (6.1.2019 14:07) reagovat
Protože ANO a debil Tok nesedí na dopravě dost dlouho, aby to už dávno stihli a stavěliá. Ale to je pro vymleté ANO voliče most složité, že? Ale nadávat do smažek jim jde, kokotům..

Obrázek 'km dalnic' Obrázek 'km dalnic' (Prawda . . . ) (6.1.2019 14:04) reagovat
Protože smažka si myslí, že postavit silnici je jenom o tom chtít. Vůbec se nemusí vykupovat pozemky, vypořádávat pozemkové spory, dělat posudky vlivu stavby na životní prostředí...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...