Webhosting  |  Domény  |  VPS


Nalezeno 9 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (PivoR (14.5.2019 7:24) reagovat
Ještě před pár lety nemělo minimální mzdu ani Německo. Proto také davy vykořisťovaných německých pracujících utíkaly do Polska!!

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (456) (13.5.2019 14:57) reagovat
Tyvole, tak to Švýcaři asi chodí po žebrotě. To přece není možné, aby lidé v zemi byli bohatí, když tam není zavedena minimální mzda. To je pak zlí kapitalisté sdírají z kůže, za celodenní dřinu miska rýže.

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (hmm hmm) (12.5.2019 19:59) reagovat
Zvýšení minimální mzdy vede mj. ke zvýšení cen (promítnutí zvýšení mzdových nákladů) a za určitejch okolností ke zhoršení podmínek na trhu práce (snaha stlačit mzdový náklady např. automatizací) a odlivu investic (ztrátě pracovních míst). Vzhledem k tomu, že jsou na její výši navázaný další platby, jako odvody ZP, a zvýšením minimální mzdy dojde ke zvýšení průměrný mzdy a tím k dalšímu růstu výše odvodů, většinou to není dárek pro pracující, ale pro státní rozpočet, a zátěž pro podnikatele a zaměstnavatele

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (jo ho hoo) (12.5.2019 14:26) reagovat
ekonomikou nehybe utraceni, ale prodavani. utracet muzes treba jednoho psa za milion ale ekonomikou to nepohne

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (takypanic2) (12.5.2019 14:03) reagovat
To, že minimálku bere 3% lidí je možné, ale přesto to něco znamená. Nebo snad chcete říct, že ten, co bere o desetník vác (a tedy už minimálku nebere) je vysmátej. A navíc, jak bylo lze si všimnout onehdy, stát ani nedovede správně spočítat průměr, jelikož neuvažuje počet hodin, takže taky nesmysl. A stejně si myslím, že když dáte lidem mnohonásobně víc peněz, tím líp, mnohonásobně víc utratí, tzn. ekonomikou to leda pohne. Takto jen nutíte lidi žít ve strachu, stresu a podrážděnosti.

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (jo ho hoo) (12.5.2019 13:44) reagovat
Minimalni mzda byla puvodne zavedena odbory aby invalidove, zeny a deti nebrali jednoduchou praci muzum zivicim rodiny - tudiz, minimalni mzda je ve skutecnosti nastroj pro odstraneni nejslabsich jedincu z prace ;-)

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (majxikR (12.5.2019 12:47) reagovat
Za minimální mzdu v ČR pracuje cca 3% lidí, takže vlastně ani nevím v čem je tahle mapa vypovídající. Zajímavější by byla podle mě s mediánem mezd, nebo ještě lépe jaké jsou náklady vs příjmy.

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (ujo Fero) (12.5.2019 11:46) reagovat
minimalna mzda je pre stat prospesna, na nu je viazanych kopec zbytocnych dani a predpisov B-)

Obrázek 'czesi bezte do Polska' Obrázek 'czesi bezte do Polska' (Luda) (12.5.2019 11:36) reagovat
Minimální mzda je sotva o něčem vypovídající. Leda tak o míře socialismu... >-OTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...