NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  Domény  |  HobbyDeník  |  VipShow  |  VPS  |  Pravda24  |  ČasProBydlení  |  MotorGuru  |  TechSvět  |  MyMuži  |  ČasProŽeny


Nalezeno 24 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátpět:
   


Odebírat

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (antiekologista) (13.8.2020 16:52) reagovat
Pyca_Zla: Toť otázka, o jakém dostatečném počtu se bavíme, například výkyvy sítě proti výrobě Dukovan tuším celkem spolehlivě vykrývají Dalešice ... Nevím, proč operuješ s tím, že by snad někdo psal, že věž musí být jedna, nicméně tedy ano, s počtem věží ti náklady na jeřáby porostou, zatímco turbína může převést neomezené (ehm, až do své životnosti) množství vody. Ten vlak předpokládám má být v kopci, blbej obrázek. Kdo se kde podílí na reálné stavbě, ne demošce s barelama?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (456) (13.8.2020 14:57) reagovat
Ale prosímvás, ekologičtí filozofové už zavrhli fotovoltaiku, teď je v módě získávat elektřinu z vesmírného záření. Té je všude dost, i v noci, akumulace tam není potřeba. A ještě se ušetří slunce.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (13.8.2020 12:11) reagovat
@HAHAHAHAHAHA odkaz na video? A ta energie, byt malá, je větší nebo menší než energie uložená např. v bateriích srovnatelné ceny?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (13.8.2020 12:10) reagovat
@antiekologista Ty dvě turbíny asi dražší nebudou, ale kde vzít dostatečný počet "Dvou strání"? A nikde přece není napsané, že ta věž bude jen jedna. Jinak já tu opravdu nepochopil to porovnání s vlakem, který je na stejné hodnotě potencionání energie, můžete mi to někdo vysvětlit? Ale proč si plácáme játra tady na roumingu, není lepší napsat těm inženýrům, kteří se na stavbě podílejí, ať se na to vyserou, že jsme si v diskuzi na roumingu spočítali, že se kvádrem musí při dosedu brzdit a je to blbost?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (-satr-R (13.8.2020 9:25) reagovat
that tower was thunderf00t(ed) [odkaz]

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Do.ucha.ne) (13.8.2020 1:47) reagovat
... Pokud vim, skoncili nakonec s nejakou nadrzi na stlacenej vzduch (neco jako http://www.energystoragejournal.com/hydrostor-and-nrstor-announce-worlds-first-commercial-advanced-caes-facility/ jen tehdy primitivnejsi) a naridili zavlazovat poustni policka pres den.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Do.ucha.ne) (13.8.2020 1:42) reagovat
Jestli si dobre pamatuju, se skladovanim energie experimenovaly hodne UAE a uz nekdy pred 15 lety mely testovaci system s betonovym blokem 500 tun, na kterym bylo na pevno namontovanejch nekolik (asi hodne) motoru/generatoru a zvedalo se to samo pres system kladek - pres den se to melo zvednout solarem a v noci dofukovat sit. Problemem byly obrovsky ztraty na treni, synchonizace/spolehlivost (kdyz se 1 strana vzprici, celek je nahovno) a u tak velky hmotnosti i regulace rychlosti sesuvu+zfazovani. ...

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (antiekologista) (13.8.2020 0:02) reagovat
Pyca_Zla: A ještě bych si dovolil vstoupit do debaty s Ingressem - Myslímže není úplně dobrý nápad jebnout dvěma betonovejma kvádrama o sebe rychlostí 1 m/s. Takže potřebuješ dořešit dobržďování ... což asi bude podstatně jednodušší, když cestovní rychlost bude řádově menší. Plus pozicování toho kvádru, což si vyžádá nějakej čas (viděl jsi někdy v reálu na stavbě jeřáb, jak něco ukládá?), takže si troufnu odhadnout, že režije s odebíráním a ukládáním sežere půlku času, tj. výkon/příkon bude max polovina.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (antiekologista) (12.8.2020 23:52) reagovat
Pyca_Zla: Potřebuješ zhruba dvou až dvouapůl násobný objem vody než betonu. (Při stejném převýšení - jinak ovšem Dlouhé Stráně nemají 100 m ale 510 m, takže na objem vody potřebuješ naopad dvounásob betonu.) Vzhledem k tomu, že se obvykle využívá vhodných přírodních lokalit, náklady na to, co probetonuješ, budou asi podstatně nižší, než odpovídající věž z betonových kvádrů. Nevím, jak ostatní technologie, ale počítám, že jedna či dvě turbíny nebudou dražší než šest stometrových jeřábů s kapacitou 50 tun.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Mega stavy z lachtana) (12.8.2020 23:34) reagovat
Neni to fake, je to pitomost. Staci si spocitat, kolik se do toho vejde energie, jake ztraty maji vagonky na kolejich, do jake vysky se na sebe daji skladat betonove bloky a co by to stalo v porovnani se sbiranim olovenych baterek z aut na sbernych dvorech a jejich provozovanim jeste par let. Precerpavaci elektrarna je postavena na tom, ze obe nadrze jsou OBROVSKE. Kubik vody ze sklepa na pudu ulozi elektriny asi za 50 haleru (v nakupni cene, ze ktere je pulka poplatek za distribuci).

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (HAHAHAHAHAHA) (12.8.2020 23:11) reagovat
Pyca_Zla: jezis, nejde o vykon ale o celkovou energii ulozeni, ktera je fakt mala u takovehle veze s betonovymi kvadry. si pust to video, to tam vysvetluje jako pro prvnacky, treba to pochopis i ty

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (12.8.2020 22:42) reagovat
.. doplním že jeřáby, co mají výkon jednotky MW také existují, takže v tomhle problém není. Hlavně ten systém může sloužit k akumulaci energie, když je jí z výroby přebytek (jaderná elektrárna vyrábí pořád stejně, i když roumenisti spí) a vyrovnávání maxim poptávky, a poskytuje jí kurva rychle. Ale lepší je nadávat na ekofašismus, tvrdit že je to fake, a že to nefunguje, rozumím.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (12.8.2020 22:39) reagovat
@Ingress: Věž má 100m, kvádr ve tvém příkladu 50tun (výrobce těch věží používá třeba 35t tak modelově ok), rychlost spouštění kolik .. třeba 1 m/s? Vychází mi na jedno spuštění 0,5 MW na jeden jeřáb, pokud by měl 100% účinnost. Krát šest 3MW. Když bude účinnost 80% 2,4MW. Trochu jiné číslo, než uvádíš ty. Jak jsi postupoval?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (12.8.2020 22:35) reagovat
@antiekologista: Přečerpávací elektrárna je hezká věc, ale potřebuješ na ni jaksi 2 nádrže na vodu velikosti přehrady, poněkud nákladné na stavbu kdekoli. Stometrovou věž z betonových kvádrů můžeš postavit skoro všude.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Nerrg) (12.8.2020 21:03) reagovat
V té věži se bude skladovat všechen beton ušetřený přechodem z armovacího železa na čedičovou výstuž.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Eidy112) (12.8.2020 19:50) reagovat
https://www.youtube.com/watch?v=NIhCuzxNvv0

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (antiekologista) (12.8.2020 19:44) reagovat
Pyca_Zla: Obecně nic, závaží se používají už od starověku, trochu modernější pojetí s tou elektrikou viz např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Přečerpávací_vodní_elektrárna_Dlouhé_stráně - jenže to je krapet jiná technologie. To na obrázku nevypadá moc použitelně.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (just saying) (12.8.2020 19:38) reagovat
Ingress: na ten výpočet a jednotky jsi přišel jak přesně?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (jehovista - ten pravyR (12.8.2020 19:32) reagovat
Pyca_Zla: Zkus pocitat a premyslet.

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (IngressR (12.8.2020 19:32) reagovat
Kolik v té věži z betonu asi naskladníš energie? Jak ti to bude fungovat v sebemenším větru? Jak velký výkon má ten elektromotor jeřábu? Na 50t závaží tak 50kW. Ta věž má 6 jeřábů, to je neskutečných 300kW na jednu tuhle pyramidu. To je pro představu výkon 3 elektroaut. :-D

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (Pyca_ZlaR (12.8.2020 19:17) reagovat
A teď jen pro pochopení, co je na ukládání (elektrické) energie pomocí potencionální energie v gravitačním poli za fake?

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (náhodný kolemjdoucí) (12.8.2020 19:16) reagovat
neasi ;) ptal jsem se jestli jedno nepohani druhé, nebo jestli to neni součást nějaké širší sítě, když to chceš specialně vysvětlit :)

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (IngressR (12.8.2020 19:14) reagovat
Nepožnáš rozdíl mezi vlakem a jeřábem? :-D

Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' Obrázek 'fejkovy zeleny vyvoj' (náhodný kolemjdoucí) (12.8.2020 19:13) reagovat
ty dva prvni spolu souvisi, nebo to jsou dva ruzné projekty?Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...